Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Jeden system, by wszystkimi rządzić?

Microsoft chce stworzyć jeden system, który będzie wykorzystywany w komputerach, nowej konsoli stacjonarnej i telefonach komórkowych. Tak twierdzi dziennikarz z popularnego bloga This Is My Next.

Microsoft już od dawna przygotowuje się do wprowadzenia Windows 8 i to akurat nie jest żadna nowość. Jednak prawdopodobnie miałby on także działać w nowej konsoli, następcy Xboksa 360. Oprócz tego, według dziennikarza This Is My Next, Windows 8 będzie dostępny także w telefonach komórkowych i - co za tym idzie - wszystkie trzy wymienione urządzenia dzięki temu miałyby współpracować ze sobą.

Reklama

Jednak takiego połączenia możemy się spodziewać dopiero w roku 2015, bowiem wtedy Microsoft chce wypuścić na rynek nową konsolę. Według producenta, obecna generacja konsol spokojnie poradzi sobie z 10-letnim cyklem życia. Wtedy też Windows 8 będzie już około 3 lat na rynku (premiera w przyszłym roku).

Potwierdzeniem tezy This Is My Next może być niedawna wypowiedź Andy'ego Leesa z Microsoftu, który odpowiedzialny jest za dział technologii mobilnych w koncernie. Podczas jednej z konferencji z partnerami Lees stwierdził, że wiele sprzętów będzie można niebawem połączyć za pomocą "jednolitego ekosystemu".

"Celujemy teraz w dostarczenie pewnej spójności i związku między PC, telefonem i telewizorem w szczególności Xboksem" - zdradza Andy Lees.

"To poprzez zapewnienie nowego rodzaju scenariusza. Robimy to po to, aby zapewnić użytkownikowi bardziej powszechny dostęp do pewnych doświadczeń - ostatnio mogliście na przykład zobaczyć jak prezentuje się Windows 8 na PC w telefonie komórkowym i konsoli - ważnym elementem będzie tutaj wymiana" - dodaje.

Nie wiadomo jednak, czy przewidywania dziennikarza This Is My Next potwierdzą się, ponieważ już teraz pojawia się sporo informacji, które mówią o tym, że nowy Xbox trafi do sprzedaży już w przyszłym roku. Ciekawe, czy przypadkiem nie zbiegnie się wtedy premiera Windows 8 i kolejnej generacji konsoli Microsoftu.

Jeśli z kolei chodzi o połączenie Windowsa i konsoli to nie stanowi to dużej nowości, ponieważ Xboksa 360 można połączyć z PC poprzez Windows Media Center.

Przeczytaj także o poziomie graficznym, jaki oferować będą konsole nowej generacji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje