Reklama

Jazz Jackrabbit powróci?

Epic Games coś kombinuje, mówimy wam. Popularny, zielony królik prawdopodobnie wróci, i to w dość nieoczekiwanej formie, bo w wersji na urządzenia Apple'a.

Domorośli projektanci, programiści i koderzy mogą już korzystać z nowej wersji Unreal Development Kit (UDK), czyli zestawu narzędzi wykorzystujących silnik Unreal Engine 3 (w specjalnym wydaniu). Pozwala ona na tworzenie aplikacji na urządzenia Apple'a, takie jak iPhony czy iPady. Jednak coś innego przykuło naszą uwagę...

Reklama

To projekt treningowy, który pojawia się w wideotutorialu przygotowanym przez Epic Games. Jest nim bowiem gra z udziałem Jazz Jackrabbita, popularnego w latach osiemdziesiątych i dziewiećdziesiątych zielonego królika, głównego bohatera serii wesołej serii platformówek, w których skakaliśmy, biegaliśmy i (dużo) strzelaliśmy. Jej pierwsza część traciła na pecety kilkanaście lat temu!

Pomimo że żadna to zapowiedź, już teraz projekt może się podobać. Jazz Jackrabbit w nowym wydaniu jest kolorowy i wesoły, taki jak powinien być. Jeżeli chcesz go zobaczyć w akcji, możesz to zrobić we wspomnianym wideotutorialu.

I jak wam się podoba? Jeśli jesteście na tyle starzy, aby pamiętać oryginalnego Jazz Jackrabbita, zapewne łezka pociekła wam po policzku. Nie wiemy, jak wy, ale my na pewno chcielibyśmy zobaczyć zielonego królika na ekranach naszych Apple'owskich gadżetów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje