Reklama

Jak się sprzedaje jeden z największych hitów tego roku?

Deus Ex: Bunt Ludzkości to jedna z najlepiej ocenianych gier tego roku. Czy w parze z pozytywnymi recenzjami idzie także wysoka sprzedaż? Jak bardzo gracze zainteresowali się tym tytułem?

Otóż jak podaje wydawca Buntu Ludzkości, firma Square Enix, wymieniona gra sprzedała się na całym świecie w liczbie 2,18 milionów egzemplarzy, biorąc pod uwagę wersje na wszystkie trzy platformy, czyli PC, PS3 i Xboksa 360. Najwięcej nabywców wydawca znalazł w Europie - 1,38 milionów. Nie jest to więc zbyt dobry wynik, zwłaszcza, że Deus Ex został bardzo doceniony przez graczy i recenzentów z całego świata. Średnia ocen na portalu Metacritic waha się od 89% do 90% w zależności od wersji. Nasz recenzent również bardzo pozytywnie wypowiedział się na jej temat.

Reklama

"Deus Ex: Bunt Ludzkości to produkcja, która zdecydowanie zasługuje na uznanie. Ma świetny cyberpunkowy klimat, zakręconą niczym sprężyna wielowątkową fabułę, niezłą oprawę wizualną oraz masę innych plusów. To sprawia, że wyróżnia się spośród wielu gier FPS, gdzie liczy się tylko efektowna grafika, pokazanie konfliktu w Afganistanie, tudzież uratowanie ciemiężonego przez kosmitów ludu USA - nuda. Ja Bunt Ludzkości kupuję i przy okazji zaryzykuję, stawiając go już teraz na pierwszym miejscu w kategorii Gra Roku" - czytamy w recenzji z sierpnia tego roku.

Przy okazji Square Enix podało dane sprzedaży innej swojej gry. Mowa o Dungeon Siege 3, które sprzedało się w liczbie zaledwie 820 tys. egzemplarzy na wszystkie platformy. To jednak nieco gorsza produkcja od wymienionej wcześniej, co nie oznacza, że jest zła (średnia ocen 72% według portalu Metacritic).

Mamy nadzieję, że mimo przeciętnej sprzedaży Deus Ex: Bunt Ludzkości i Dungeon Siege 3 w przyszłości ukażą się ich kontynuacje, szczególnie jeśli chodzi o tę pierwszą. Na rynku brakuje bowiem rozbudowanych i ciekawych pod względem fabuły gier FPS, a Bunt Ludzkości skutecznie tę lukę zapełnił.

Deus Ex: Bunt Ludzkości - DLC już dostępne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama