Reklama

Jacobson tłumaczy brak FM-a 09 na konsolach

Football Manager 2009 nie pojawi się na konsolach ze względu na słabe sterowanie, jakim cechowały się poprzednie odsłony.

Pokazano za to serię obrazków z nowego wydania serii Sports Interactive.

Jak zapewne zdążyliście się przekonać po wczorajszym ogłoszeniu Football Managera 2009, w odróżnieniu od poprzednich edycji tegoroczne wydanie nie pojawi się na konsolach (poza FMH na PSP). O przyczynach takiej decyzji opowiedział Miles Jacobson, szef Sports Interactive. Głównym powodem braku nowego FM-a na konsolach jest zbyt niska jakość produktu, wynikająca przede wszystkim z niewielkich możliwości dopracowania kulejącego sterowania. "Nie chciałbym robić z nikogo naiwniaka proponując zakup gry, o której sam nie mam najlepszej opinii" - powiedział Jacobson. "Gdy skończyliśmy nad nią pracować, byliśmy przekonani, że jest OK. Kiedy jednak zaczęliśmy grać w domu, nie wszystko było w porządku" - kontynuował.

Reklama

Szef SI Games wyjawił, że obecnie wszyscy koncentrują się na wydaniach na platformy PC, Mac i PSP, a także na Football Managerze Live. "Mam jednak nadzieję, że posiadacie również laptopy" - zwrócił się do konsolowców Jacobson. Dodał też, że zdaje sobie sprawę z istnienia osób, które takim obrotem sprawy będą zawiedzione. Raz jeszcze podkreślił jednak znaczenie jakości w produkcjach jego firmy.

A tymczasem mamy przyjemność zaprezentować kilka obrazków z Football Managera 2009, które dzisiaj na światło dzienne wypuściła firma Sports Interactive. Prezentują one nowe lub przebudowane aspekty rozgrywki, w tym konferencję prasową oraz trójwymiarowy rzut na sytuacje meczowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje