Reklama

Jack Thompson odsunięty od praktyki prawniczej?

Tak zwany Jack Thompson - naprawdę noszący nazwisko John Bruce Thompson - to znany na całym świecie adwokat, co ruszy wywołujące dęte skandale wokół gier komputerowych i konsolowych.

Jego "kariera" może się jednak wkrótce skończyć. Na dobre...

Już w zeszłym roku Jack Thompson został pozbawiony prawa wykonywania zawodu w stanie Floryda (gdzie rezyduje), adwokat wciąż jednak czuje się przedstawicielem palestry na poziomie federalnym (czyli ogólnokrajowym). W związku z tym uważa, że może brać udział w rozprawach Sądu Rejonowego Stanów Zjednoczonych na Florydzie, ale... tylko on tak uważa.

A nawet jeśli nie tylko on, odmiennego zdania jest na pewno sędzia Federico Moreno, który wezwał Thompsona do zawieszenia działalności, aż do czasu dostarczenia dokumentów, które wyjaśniałyby, na jakiej podstawie Thompson miałby dalej prowadzić zawód prawnika - a ma na to czas do 26 lipca. Jest szansa, że zapomnimy o Jacku Thompsonie na zawsze!

Reklama

Dla przypomnienia - Jack Thompson to adwokat z Florydy, który zasłynął wieloma pozwami wymierzonymi w branżę gier - głównie w twórców brutalnych produkcji, takich jak Grand Theft Auto, Bully czy Mortal Kombat - oraz cytatami w stylu: "Jeśli ktoś strzela komuś w twarz, musi być albo zawodowym mordercą, albo graczem".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy