Ixion Saga - nowa marka w katalogu Capcomu?

Iksjon to w mitologii greckiej jedna z tych postaci, które miały w życiu ciężko. Nie dość, że jako pierwszy na Ziemi zabił swojego krewnego, to jeszcze wylądował w Tartarze przypięty do wiecznie obracającego się płonącego koła.

Co to ma wspólnego z grami? Capcom właśnie zarejestrował związaną z tym domenę...

Druga legenda mówi o tym, że Iksjon zamordował swojego przyszłego teścia i po licznych przygodach godnych dobrego sitcomu zaczął interesować się niezdrowo Herą, żoną Zeusa.

Wpadł jednak w pułapkę zazdrosnego boga i przypadkiem poczynił rzeczy, które czynić moga według prawa tylko dorośli z... chmurą, która ją, Herę znaczy, przypominała.

Zeus wtrącił go do Tartaru, a owocem zapłodnienia chmury okazał się Kentauros, czyli przodek centaurów.

Reklama

Co Capcom chciałby zrobić z Iksjonem - na razie nie wiadomo. Zarejestrowali dopiero domenę ixion-saga.com, która póki co żadnej strony pod siebie podpiętej nie ma.

Prawdopodobnie jest to jednak trzecia nowa marka w katalogu firmy (po Asura's Wrath i Dragon's Dogma), którą zapowiadano podczas tegorocznego Captivate na 2012 rok, a która z racji tematyki i klimatu zapowiada się na... to, co Capcom robi najlepiej: grę akcji, w której dużo krwi leci z dużych ilości wrogów zabijanych dużymi mieczami.

CDA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy