Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

iPad jest przyszłością konsol?

Ostatnio trochę się mówiło o ewentualnej następnej generacji konsol: czy będzie, jeśli tak to kiedy, i tak dalej. Głos w sprawie zabrał Mark Rein, wiceprezes Epic Games.

Według niego przyszłość konsolowego grania należy do iPada i urządzeń mu pokrewnych. W rozmowie z Develop Online Rein przedstawił swoją wizję przyszłości, w której konsole nie muszą być podłączane do telewizora.

Reklama

"Wyobraźcie sobie przyszłą wersję Xboxa 360, która istotnie jest tabletem, który wszędzie nosicie. Urządzenie mogłoby mieć więcej mocy niż dzisiejszy Xbox 360 i posiadać wbudowaną technologię z Kinecta" - stwierdził Mark Rein.

"Wyobraźcie sobie też, że wchodzicie do knajpy ze znajomymi, stawiacie urządzenie na stoliku i gracie w Dance Central czy Kinect Adventures gdzie tylko chcecie. Po powrocie do domu to samo urządzenie bezprzewodowo połączy się z telewizorem, a po podłączeniu bezprzewodowego pada lub telefonu komórkowego uruchomicie gry takie jak Gears of War" - tłumaczył wiceprezes Epic Games.

Powiem prosto, w dwóch słowach - wolnego, szefie. Chyba nie chcielibyśmy, aby nasze konsole straciły rolę "ołtarzyków rozrywki" w naszych domach. Poza tym do knajpy wychodzimy się pośmiać i wymienić plotki, a nie grać...

Dowiedz się więcej na temat: urządzenie | iPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje