Reklama

Ile zarabiają polscy producenci gier?

Jako że należymy do grupy serwisów ciekawskich, nie mogliśmy się doczekać wyników ankiety przeprowadzonej przez GameDev. Te ostatnio pojawiły się w sieci.

GameDev to centrum zbierające i prezentujące informacje na temat polskiego dewelopingu gier wideo.

Ostatnie badania przez nie przeprowadzone było niezwykle interesujące. Jego przedstawiciele wypytali pracowników polskich zespołów deweloperskich o niezwykle interesującą, acz w pewnych kręgach niemal zakazaną kwestię - zarobki.

W ankiecie wzięło udział 200 osób, piastujących różne funkcje (programiści, graficy, artyści, producenci) w firmach z różnych półek (nie znamy nazw).

Okazało się, że polscy twórcy gier wideo zarabiają od 2-9 tysięcy złotych netto. Komu jaka kwota wpływa co miesiąc na konto, zależy nie tylko od funkcji, ale również chociażby od stażu pracy.

Reklama

Raczej żadnym zaskoczeniem jest to, że najlepiej spośród twórców gier zarabiają programiści. Średnia w ich przypadku wynosi 5924 zł netto na miesiąc.

Jednak niewiele mniej zarabiają artyści (5303 zł netto) oraz producenci (5060 zł netto). Najmniej zarabiają projektanci oraz członkowie działów QA ("tylko" 3900 zł netto).

Według szacunków GameDev, deweloperskim tortem w Polsce dzieli się od 1300 do 1500 osób. Wiadomo natomiast, że 80% uczestników przeprowadzonej ankiety to osoby w wieku od 19-32 lat, w większości mieszkańcy miejscowości powyżej 501 tysięcy mieszkańców.

Po więcej interesujących danych na temat polskiej branży gier wideo odsyłamy was do infografiki poniżej, gdzies znajdziecie pełne wyniki ankiety.

Ta strzelanka może poważnie namieszać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama