Reklama

iiyama ProLite E2473HDS - testujemy

Ostatnio na rynku pojawił się bardzo ciekawy monitor firmy iiyama, posiadający wiele przydatnych cech dla użytkowników lubiących elektroniczną rozrywkę.

Mowa o modelu ProLite E2473HDS, który jest 24-calowym monitorem Full HD wykorzystującym technologię podświetlenia LED. Monitor ma dość nowatorski wygląd, głównie za sprawą bardzo płaskiej obudowy i bardzo wąskiej czarnej ramki wokół ekranu, przez co ma się wrażenie, że urządzenie to tak naprawdę sam ekran umieszczony na podstawce. Monitor potrafi wyświetlić natywną rozdzielczość 1920x1080 pikseli.

E2473HDS posiada 24-calową matrycę TN z podświetleniem LED, dzięki czemu może pochwalić się bardzo niskim zużyciem energii (24W) i zredukowaną emisją dwutlenku węgla do atmosfery - ekolodzy powinni być zadowoleni. Obraz wyświetlany przez monitor posiada standardową jakość dla matryc TN, jednak już w zestawieniu z monitorami MVA wypada słabiej. Jednak E2473HDS ma kilka innych zalet, którymi kusi potencjalnego użytkownika. Dla przeciętnego Kowalskiego jakość grafiki wyświetlana jest na dobrym poziomie, monitor nie smuży, posiada dobry kontrast, a obraz jest jasny i czytelny. Jeśli lubicie dane techniczne to odpowiednio: czas reakcji - 2ms, jasność - 300 cd/m2. Małe zastrzeżenia można mieć do dłuższego czasu wznowienia pracy monitora z trybu uśpienia, ale to tak naprawdę kwestia przyzwyczajenia.

Reklama

Cienka obudowa o grubej funkcjonalności

Wielką zaletą tego produktu jest posiadanie kilku różnych złącz, jak np. 2x HDMI (jedno wejście HDMI umieszczone jest z boku monitora), DVI czy D-Sub. Dzięki temu możecie podłączyć do niego zarówno PC, jak i konsole Xbox 360 czy PlayStation 3. Co najważniejsze - zmiana źródła wyświetlanego obrazu odbywa się tutaj bezboleśnie i nie trzeba za każdym razem szastać kablami.

Monitor posiada przyciski dotykowe na przednim panelu obudowy, wbudowane głośniki stereo 2x2W i wejście słuchawkowe z boku obudowy. Bardzo ważną cechą E2473HDS jest również zgodność ze standardem VESA, co oznacza, że można go bez problemu zamocować na ścianie. Dodatkowo sprzęt posiada zintegrowany z obudową zasilacz, co w dobie tysięcy zasilaczy wokół biurka zdecydowanie trzeba traktować jako zaletę.

Jedynym poważnym minusem urządzenia od strony funkcjonalnej jest brak możliwości regulacji pochylenia i wysokości monitora.

Kupić czy nie?

ProLite E2473HDS to monitor posiadający szereg pożytecznych cech, o dobrej jakości obrazu i niewygórowanej cenie (ok. 700 zł). Wyposażenie urządzenia w różne złącza pozwoli cieszyć się grami zarówno z komputera, jak i konsoli, a także filmami - wszystko to wyświetlane na 24-calowym, zgrabnym ekranie Full HD robi naprawdę pozytywne wrażenie. Koszt 700 zł to dobra cena za porządny monitor o niskim zużyciu energii - nie będziecie żałować zakupu, ale dokładając ok. 100 zł możecie nabyć już monitor o matrycy MVA, np. siostrzany model iiyama X2473 HD, którego jakość obrazu to już tak zwana "żyleta".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iiyama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy