Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

iiyama ProLite B2206WS-B1 - testujemy!

Ostatnimi czasy do naszej redakcji trafił monitor iiyama ProLite B2206WS-B1 - w naszych poprzednich dwóch testach monitorów tej firmy okazało się, że iiyama oferuje dobre produkty w przystępnej cenie. Czy także w tym przypadku stosunek jakości do ceny będzie satysfakcjonujący?

22-calowe urządzenie oparte na matrycy TN potrafi wyświetlać obraz o rozdzielczości natywnej 1680 x 1050 pikseli. Czas reakcji to książkowo 2 ms w przypadku odcieni szarości, całkowite przejście z barwy czarnej do białej to 5 ms. Poziom kontrastu monitora wynosi 10 000: 1 (ACR).

Reklama

iiyama ProLite B2206WS-B1 od strony wizualnej to klasyk. Czarna i wąska obudowa z matowego tworzywa wygląda zgrabnie, jednak to przy okazji determinuje miejsce umieszczenia przycisków nawigacyjnych na spodniej jej części. Takie ich umiejscowienie powoduje, że często chcąc skorzystać z wbudowanego menu monitora będziecie musieli nawigować na tzw. "czuja" - zdecydowanie nie jest to ergonomiczne rozwiązanie.

Samo menu ekranowe pozwala na regulować korekcję gamma, a także zarządzać energią poprzez tryb ECO (zużycie energii mniejsze odpowiednio o 5, 10 i 15W). W menu też jest ważna opcja automatycznego dostosowania kontrastu i jasności do aktualnie wyświetlanego obrazu (ACR). Dodatkowo możemy automatycznie zmieniać źródło sygnału za pomocą jednego z przycisków funkcyjnych.

Tylna część obudowy została wyposażona w kilka niezbędnych złącz: D-Sub, DVI i line-in. Co ciekawe - wewnątrz tej dość wąskiej obudowy znajdują się głośniki, które jednak spisują się dość przeciętnie: dźwięk przez nie generowany nie jest zbyt donośny, kuleją też niskie tony.

Monitor wyposażony został w dość sporej wielkości stojak, którego mocuje się na dużej stopce, co sprawia, że w dłuższej perspektywie czasu ten duży i ciężki sprzęt stabilnie stoi na biurku. Co najważniejsze - zarówno wysokość stojaka, jak i pivota (zmiana położenia z horyzontalnego na wertykalne) jest regulowana, dzięki czemu jeszcze łatwiej można dostosować położenie monitora do codziennej pracy.

Bardzo dobry monitor (nie) dla wszystkich graczy

Pora sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie, jak monitor sprawdza się podczas grania i czy wart jest swojej ceny (ok. 700 zł)? Jak już wspominaliśmy, model B2206WS-B1 posiada bardzo wysoki czas reakcji, co bezpośrednio powoduje, że efekt smużenia jest praktycznie niedostrzegalny. Nie mogliśmy także narzekać w kwestii odwzorowania kolorów. W tym przypadku firma iiyama zdążyła nas przyzwyczaić do wysokiej klasy rozwiązań.

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla posiadaczy konsol - monitor nie został wyposażony w złącze HDMI, więc gra poprzez Xboksa 360 czy PlayStation 3 to coś więcej niż zwykłe podłączenie kabla i cieszenie się rozgrywką.

Podsumowanie

B2206WS-B1 to monitor skierowany do szerokiej rzeszy odbiorców, a to głównie ze względu na cenę, albowiem ten 22-calowy sprzęt można kupić za ok. 700 zł. Po raz kolejny iiyama pokazuje, że w kategorii stosunku ceny do jakości doskonale sobie radzi. Monitor podczas codziennego użytkowania sprawuje się bardzo dobrze, posiada wysoki czas reakcji i dobre odwzorowanie kolorów. Jedyna jego wada to pominięcie przez projektantów urządzenia złącza HDMI.

iiyama ProLite B2206WS-B1 - parametry

- Przekątna ekranu: 22" ( 56 cm)

- Panel: TN

- Maks. powierzchnia robocza (wys. x szer.): 296.1 x 473.8 mm;

- Czas reakcji: 2 ms

- Kontrast: 1000 : 1 typowy

- Kontrast: 10000 : 1 ACR

- Jasność: 300 cd/m2 maks.

- Kąt widzenia: poziomo/pionowo: 170°/ 170°; prawo/lewo: 85°/ 85°; góra/dół: 85°/ 85°

- Wyświetlane kolory: 16.7 mln

- Wielkość plamki (pion. x poz.): 0.282 x 0.282 mm

- Rozdzielczość fizyczna: 1680 x 1050 ( 1.8 megapiksela)

- Częstotliwość pozioma : 24 - 80 KHz

- Częstotliwość pionowa: 55 - 75 Hz

- Szerokość pasma wizyjnego: 165 MHz

- Synchronizacja: Separate Sync

- Format obrazu: 16 : 10

Dowiedz się więcej na temat: iiyama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje