Reklama

iControlPad 2: Kontroler do komputera i... smartfona

Klawiatura i pad wielkości iPhone'a, a do tego z programowalnymi przyciskami i kompatybilny z wszystkimi platformami do grania?

Taki właśnie jest iControlPad 2- nowy kontroler firmy Product 3 LLC, którego produkcja ma zostać sfinansowana przez internautów za pomocą Kickstartera.

iControlPad 2 to nowa wersja kontrolera do smartfonów i tabletów. To, co wyróżnia "dwójkę" to możliwość podłączenia go do dowolnego urządzenia poprzez USB lub Bluetooth - telefonów, tabletów, PC-tów i Maków. Urządzenie posiada składająca się z55 klawiszy klawiaturę, d-pada, dwa analogowe grzybki, cztery przyciski oraz dwóch guzików Select. Całość ma wielkość iPhone'a 4.

Reklama

Najważniejsze jednak, że kontroler bazuje na otwartym oprogramowaniu. Dzięki temu każdemu klawiszowi można przypisać dowolną komendę. Użytkownik może np. przypisać guziki do wirtualnych przycisków w aplikacji na danym smartfonie czy tablecie. Można tworzyć własne schematy sterowania, zaś leniwi mogą skorzystać z profili udostępnianych przez innych. Dodatkowo urządzenie można podpiąć do telefonu - wówczas całość przypomina nieco Xperię Play.

Na realizację projektu firma Product 3 LLC potrzebuje 150 tysięcy dolarów, a na razie zebrano 41 tysięcy dolarów. Do końca akcji pozostało jednak 26 dni, istnieje wiec spora szansa, że wymaganą sumę uda się zdobyć. Warto też zaznaczyć, że twórcy iControlPada 2 potrzebują pieniędzy nie na pracę nad urządzeniem - działający prototyp kontrolera jest już gotowy, nie mają jednak gotówki na rozpoczęcie masowej produkcji. Jeśli ją zbiorą, wówczas urządzenie powinno pojawić się przed tegorocznymi świętami. Wesprzeć projekt można tutaj: http://skroc.pl/e5e3

Poniżej znajdziecie film promujący iControlPada 2:

Striptiz wzbudza powszechne zainteresowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy