Hotele zabraniają grać w święta

Okazuje się, że również branża turystyczno-hotelarska dostrzega gry wideo.

Jeden z hoteli w Szkocji ogłosił całkowity zakaz grania w okresie świątecznym.

Według właściciela jednego ze szkockich hoteli gry wideo stanowią nieodłączny element wychowania dzisiejszej młodzieży, który rozbija wartości rodzinne. Aby temu zapobiec, zdecydowano się na niecodzienne kroki. W okresie świątecznym w hotelu będzie obowiązywał całkowity zakaz grania. Tym samym rodziny przybywające na święta nie będą mogły używać konsol ani komputerów do grania.

W wywiadzie dla BBC dyrektor hotelu Stephen Lackie powiedział: Jako ojciec czwórki dzieci doskonale zdaję sobie sprawę z roli, jaką gry komputerowe odgrywają w życiu młodzieży. Oczywiście jest na nie miejsce, jednak okres świąteczny to idealny czas, aby spędzić więcej czasu z rodziną. Z tego powodu prosimy naszych młodszych gości o odłożenie konsol i gier na kilka dni i wypróbowanie innych form spędzania wolnego czasu.

Reklama

Jest to jak na razie odosobniona inicjatywa, ale na pewno warta uwagi. Z drugiej strony nie bardzo wiemy, jak właściciele hotelu chcą egzekwować zakaz. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy w ślad za Stephenem Lackie pójdą też inni hotelarze. Być może zakaz grania na konsolach stanie się przebojem sezonu świątecznego.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: wideo | zakazy | święta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy