Reklama

Hellgate: London już wkrótce za darmo

Chociaż wiele osób spisało zabawę w Hellgate: London na straty, to prawdopodobnie jest jeszcze pewna nadzieja.

Dzieło stworzone przez Flagship Studios, ekipy zrzeszającej między innymi kilka osób pracujących przy Diablo, zostało przejęte przez koreańską firmę HanbitSoft już jakiś czas temu. Teraz zapowiedziała ona, że gra będzie zupełnie darmowa, jednak na razie nie wiemy czy dla całego świata.

HanbitSoft zajmował się koreańską wersją Hellgate: London, jeszcze w czasach gdy funkcjonowała ona sprawnie. Pomimo średnich ocen i umiarkowanych recenzji, spotkała się ona z całkiem sporym uznaniem i zainteresowaniem samych graczy, którzy chętnie uczestniczyli w sieciowych potyczkach. Oczywiście wielkim rozczarowaniem była informacja o zamknięciu tego produktu wskutek braku funduszy i wielomiesięcznych problemów dewelopera. Światła dziennego nie zdążyła ujrzeć testowana właśnie kolejna wersja programu, wprowadzająca podobno sporo poważnych modyfikacji. Prawdopodobnie prace nad nią nie poszły na marne.

Reklama

Jak dowiedzieliśmy się wcześniej, firma Namco Bandai postanowiła utrzymać światowe serwery gry przy życiu do 31 stycznia tego roku. Po tym okresie mieliśmy zapomnieć o dziele Flagship. Równolegle jednak koreańska korporacja HanbitSoft, która pod koniec działalności gry wykupiła do niej prawa, informowała o możliwości kontynuowania prac nad nią w Korei i być może również na Zachodzie. W listopadzie 2008 roku potwierdzono te niejasne doniesienia - Hellgate: London znalazł w rękach koreańskiego wydawcy a deweloperem za niego odpowiedzialnym stało się nowoutworzone studio Redbana U.S. Corporation (składające się z byłych członków Flagship Studios) mieszczące się w San Francisco.

Według oświadczenia nowego wydawcy, jakiś czas po zamknięciu amerykańskich i europejskich serwerów, gra stanie się darmowa dla użytkowników bliżej nieokreślonych rejonów świata. Jest to oczywiście sprzeczne z decyzjami firmy Namco Bandai, która wciąż prawdopodobnie posiada prawa do tego tytułu w USA i Europie. Oczywiście mogło to ulec zmianie. Ponadto, nowi właściciele tej marki zapowiadają za pośrednictwem swojego anglojęzycznego bloga również nadchodzące poprawki i uaktualnienia, co potwierdza oficjalna strona obecnej ekipy deweloperskiej.

Grę można ściągnąć na stronach koreańskiego wydawcy już dziś za darmo (po zarejestrowaniu się), chociaż oczywiście europejskim użytkownikom na razie niewiele to da. Nie wiemy czy całe zamieszanie w ogóle nas dotyczy - być może HanbitSoft po prostu odnosi się do koreańskiej wersji, której wspieranie będzie na pewno kontynuowane. Sugerowałaby to aktualna oficjalna strona produktu, która jak na razie jest tylko w języku koreańskim. Pomimo tego, kilka źródeł sugeruje, że tytuł być może trafi także do zachodniego odbiorcy. Czy znajdą się chętni aby pograć w grę za darmo?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje