Reklama

GRID: Popularne wyścigi bez serwerów

Codemasters postanowiło zamknąć serwery w jednej ze swoich największych gier wyścigowych, czyli GRID. W rozgrywkach sieciowych nie pograją posiadacze PS3 i PC.

Codemasters, czyli producent Race Driver: GRID potwierdził, że właśnie zostały ostatecznie zamknięte serwery wymienionej gry, ale tylko dla posiadaczy PS3 i PC. Jak się okazuje, póki co można jeszcze zagrać w multi na konsoli Microsoftu.

"Po trzech latach serwisowania nie będziemy kontynuować rozgrywki online w Race Driver: GRID wydanym w 2008 na PS3 i PC" - przekazał Ian "Helion" Webster na oficjalnym forum producenta. "Wynika to z decyzji usługodawcy, który jest osobą trzecią. Odrzucił on bowiem ofertę przedłużenia kontraktu i kontynuowania gry online na wymienionych platformach. Race Driver: GRID na Xboksa 360 został jednak nietknięty. Dziękujemy fanom za wsparcie i przepraszamy tych, których dotyczy koniec usługi" - czytamy dalej.

Reklama

Już teraz na forum producenta można przeczytać wiele negatywnych komentarzy odnośnie całej akcji. Użytkownik goonerjon777 stwierdził, że "jako posiadacz PS3 czuję się całkowicie wypatroszony, to jedyna gra, w którą gram online" - przekazuje. "To jakiś żart, GRID to najlepsze wyścigi online, w jakie grałem!" - nie kryje zażenowania kolejny fan wymienionej gry o pseudonimie glennblade.

Wielu z graczy podkreśla, że GRID - mimo tego, że ukazał się w 2008 roku - to ciągle nowa gra. Dla przykładu GTR2 wydane dwa lata wcześniej do tej pory otrzymuje aktualizacje, dzięki czemu cały czas posiadacze tej produkcji mogą grać w sieci.

To dobra gra była...

Nasz recenzent ocenił GRID na wysoką ocenę 9/10. "GRID jest grą niesamowitą, zapewniającą ogrom emocji podczas zabawy, pokazującą jak naprawdę powinna wyglądać i co zawierać rasowa gra wyścigowa. Tytuł przykuwa do monitora szalenie zaciętymi wyścigami, przepięknymi zniszczeniami oraz obłędną grafiką. Niedoróbki są małe i prawie niezauważalne, można więc grę GRID wszystkim miłośnikom gier wyścigowych polecić" - głosi fragment recenzji. Cały tekst możecie przeczytać tutaj.

Już w przyszłym roku ma się pojawić kontynuacja GRID. Jednak do tej pory Codemasters nie podało dokładnej daty premiery. Fani gier wyścigowych tego producenta, jeśli cenią sobie rozgrywkę online, muszę się zatem zadowolić DIRT3.

Więcej o DIRT3 możecie się dowiedzieć z naszej recenzji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy