Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Grafika symulująca rzeczywistość już wkrótce?

Oprawa graficzna symulująca rzeczywistość jeszcze za naszego życia? Tak uważa prezes Epic Games, który stwierdził, że dzień, kiedy poziom grafiki osiągnie swoje maksimum, jest w zasięgu naszych rąk.

Tim Sweeney, prezes Epic Games (rocznik 1970), w trakcie wystąpienia na konferencji DICE Summit stwierdził, że grafika na takim poziomie, jak z "reala" jest na wyciągnięcie ręki.

Reklama

Według Sweeneya, nasze oczy są podobne do aparatu fotograficznego z matrycą o wielkości 30 megapikseli - najlepszą rozdzielczością jest dla nich 8000x4000 i nie zauważą skoku jakościowego w animacji, której liczba klatek przewyższy 72 klatki na sekundę.

"Limit dla grafiki jest w zasięgu naszego wzroku. W ciągu naszego pokolenia będziemy mogli wykorzystać odpowiednią moc obliczeniową, aby symulować rzeczywistość" - mówi Sweeney.

Sweeney zafascynowany jest nowymi technologiami, takimi jak interfejs Siri, Kinect czy usługi streamingu gier. Wierzy, że rozwiązania wykorzystane w kontrolerze Microsoftu dopiero zostaną wykorzystane, a usługi pokroju OnLive także czeka dobra przyszłość - dzięki takim usługom gracze nie będą musieli przejmować się posiadanym sprzętem.

W samym graniu niewiele się zmieni, ale będzie ono przyjemniejsze i wygodniejsze. Wiceprezes Epic Games przewiduje też, że większość światowej ekonomii przeniesie się w przyszłości do świata wirtualnego.

Zastanawiamy się tylko, czy taka oprawa graficzna nie zabije magii gier, które do złudzenia mogą przypominać to, co widzimy za oknem?

Polscy gracze dbają o zdrowie i lubią sobie przy tym postrzelać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje