Reklama

Gracze wpływają na rozwój Internetu

Internet to już standard.

Miliardy informacji, miliardy połączeń i miliardy stron internetowych. To wszystko dzięki graczom?

Internet to coś co zaskoczyło samych twórców pierwszych połączeń sieciowych. Szybka ewolucja tego nośnika informacji doprowadziła do tego, że dziś dla wielu posiadanie dostępu do Internetu to już standard. Wielu analityków zastanawia się co jest przyczyną tak szybkiego rozwoju sieci. Najnowszy raport zamieszczony na stronach serwisu GI wskazuje, że to gracze są odpowiedzialni za prędkość z jaką rozwija się Internet. Wzrost popularności gier online spowodował ogólny rozrost tego medium. Tak przynajmniej wskazują analizy danych zgromadzonych z ostatnich 18 miesięcy.

Reklama

Wielu developerów nie wyobraża sobie pracy bez sieci. Postrzegają ją jako dawny luksus, który w ciągu kilku lat stał się ustabilizowanym sektorem przynoszącym znaczące profity. Wystarczy wspomnieć gry MMO, takie jak World of Warcraft, którego olbrzymia armia subskrybentów przynosi Blizzardowi ogromne zyski. Największą jednak zaletą oplatającej nasz glob sieci jest jego elastyczność. O sprawności, a tym samym możliwościach jakie daje sieć świadczy chociażby Eve Online. Gra uruchomiona na jednym tylko serwerze potrafi "obsłużyć" ponad 30 tysięcy zalogowanych jednocześnie graczy.

Biorąc pod uwagę stosunek ilości graczy do ilości zwykłych użytkowników przeglądających strony www oraz czas spędzony w sieci, gracze zdecydowanie przodują w rankingach.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: standard | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy