Reklama

Gracze sabotują oceny Modern Warfare 3

Mimo bardzo przychylnych recenzji najnowszej odsłony Call of Duty, produkcja ta nie podoba się graczom. Upust swoich żalów wyrazili na portalu Metacritic.

Patrząc na Metacritic i średnią ocen recenzji dotyczących Call of Duty: Modern Warfare 3 można wysnuć tezę, że jest to znakomita gra. Otóż wymieniony serwis wskazuje, że najnowsza produkcja Activision zasługuje na 88-90% w zależności od wersji. To sporo i z pewnością taki wyniki można zaliczyć do jednego z lepszych w branży.

Całkiem innego zdania są gracze, którzy mogą również wyrazić własne zdanie na jej temat. Według ich średniej, Modern Warfare 3 zasługuje na 2.1/10 w przypadku wersji na PlayStation 3 lub 2.5/10 w przypadku tej na Xboksa 360. Warto dodać, że nie jest to wynik bazujący na kilkudziesięciu ocenach. Do tej pory wersję na konsolę Sony oceniło ponad 300 graczy, a tę na sprzęt Microsoftu ponad 1100. Co w związku z tym się nie podoba?

Reklama

Gracze przede wszystkim zarzucają producentowi wtórność i brak innowacji w porównaniu do poprzednich odsłon serii. Grafika nie ewoluowała, tryby rozgrywki są bardzo podobne, a rozgrywka jest powtarzalna oraz liniowa, przez co gracz nie ma praktycznie żadnej swobody w działaniu.

Nieco innego zdania są recenzenci, którzy faktycznie też widzą pewne wady kampanii dla pojedynczego gracza, ale mimo wszystko doceniają bardzo tryb rozgrywki wieloosobowej. Jednocześnie tak duży rozstrzał ocen pomiędzy tym, co sądzą gracze i redaktorzy, może skłonić do myślenia. Czyżby całą akcję zainicjowała konkurencja, czy też faktycznie Modern Warfare 3 jest tak słabe jak mówią gracze?

To nie jest pierwszy tego typu przypadek. Już we wrześniu tego roku Metacritic informowało, że w serwisie zdarzają się "bombardowania" różnych gier słabymi ocenami od graczy. Nie wiadomo kto dokładnie za tym stoi, ale wiele kont zostało przez administrację serwisu usunięte, bowiem takie akcje były prawdopodobnie przeprowadzane celowo. Gra przykładowo cieszyła się dobrą opinią, aż pewnego dnia przybywało nagle setki ocen, które ją dyskredytowały. Pozostaje więc pytanie, czy tego typu serwisy mają sens?

Twórcy Modern Warfare 3 pragną sukcesu konkurencyjnego Battlefielda 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy