Reklama

Gracze nie chcą stereoskopowego 3D

Z sondażu jaki przeprowadziła jedna z zagranicznych stron o grach wynika, że gracze nie są zainteresowani stereoskopowym 3D. Wielu z nich uważa to za zbędną funkcję.

Badanie zostało przeprowadzane na 1001 osobach za pośrednictwem strony Player2.com. Gracze odpowiadali bowiem na pytania związane z technologią stereoskopowego 3D. Otóż okazuje się, że 44% spośród nich uważa efekt, który oferuje wymieniona funkcja za zbędny. 28% z kolei w ogóle nie imponuje stereoskopowe 3D oferowane konkretnie przez Nintendo 3DS. Skoro więc większość graczy nie jest zainteresowanych i nie robi to na nich wrażenia, można więc łatwo stwierdzić co tak naprawdę jest przyczyną porażki owej konsolki. To jednak nie wszystkie wnioski jakie docierają z Player2.com na podstawie przeprowadzonego badania.

Reklama

Biorąc pod uwagę ogólnie urządzenia, które koncentrują się na 3D, to z kolei 77% pytanych osób odpowiedziało, że telewizory 3DTV wcale nie dostarczają większej rozrywki od pozostałych. Dodatkowo aż 65% nie będzie brało stereoskopowego 3D pod uwagę w przypadku zakupu konsoli kolejnej generacji. Pozostaje więc się zastanowić, co tak naprawdę powinny zaoferować nowe urządzenia od Sony, Microsoftu, czy Nintendo oraz czy faktycznie stereo 3D jest nam w ogóle potrzebne?

"Chodzą plotki, że niebawem dowiemy się czegoś konkretnego na temat kolejnej generacji konsol, a my za pomocą naszego badania chcieliśmy sprawdzić, czy stereoskopowe 3D jest czymś, co gracze chcą zobaczyć w przypadku nowego sprzętu" - mówi na tematów celu przeprowadzonego sondażu założyciel strony Player2.com, czyli Simon Kilby.

"Zaskakujące jest to, że większość przebadanych przez nas osób jest przeciwko tej technologii, a wielu wydaje się wręcz rozczarowanych chociażby Nintendo 3DS-em i nie chcą jednocześnie zobaczyć tego efektu w przypadku kolejnej generacji konsol. 3D jest czymś bardzo popularnym jeśli chodzi o kino i telewizję, ale producenci gier muszą bardzo uważać przy wdrażaniu stereoskopowego 3D do swoich produkcji. Przede wszystkim powinni pozbyć się negatywnych efektów jak ból głowy, który towarzyszy dłuższym sesjom z 3DS-a" - radzi Simon Kilby.

Skoro więc 3D nie jest pożądaną opcją w przypadku konsol nowej generacji to cóż może być? Jakieś pomysły i sugestie?

Przeczytaj także o tym, jak gracze pomogli NASA w odkryciu dwóch planet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje