Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Gra Spore trafi na komputery Mac

Od malutkiej ameby do całej galaktyki - gracze tworzą, modyfikują i kształtują swój własny wszechświat.

W trakcie trwających właśnie targów Macworld firma Electronic Arts poinformowała, że w tym roku gra Spore ukaże się w wersji na komputery Mac. Spore to najnowsze dzieło Willa Wrighta, twórcy bestsellerowej serii The Sims. To jedyna gra, która pozwoli graczom o twórczej osobowości na stworzenie własnej galaktyki. W tym roku Spore zadebiutuje również na PC.

Reklama

"Nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z tego, że w tym samym czasie Spore ukaże się na komputery Mac i PC. Spore to produkcja o wielkim twórczym potencjale, więc z niecierpliwością czekam na to, by zobaczyć, jak gracze zapełnią uniwersum swoimi pomysłami" - powiedział Will Wright, główny projektant gry Spore.

Spore to twój własny wszechświat, w którym możesz dowolnie kreować i rozwijać życie, tworzyć plemiona, budować cywilizacje, a nawet kształtować całe światy. Gra oferuje szeroki wachlarz narzędzi, dzięki którym można wpłynąć niemal na każdy aspekt wszechświata: stworzenia, pojazdy, budynki, a nawet statki kosmiczne. Co prawda Spore jest produkcją przeznaczoną dla jednego gracza, ale jego kreacje są automatycznie dzielone między galaktykami innych graczy, dzięki czemu gra może zapewnić praktycznie nieskończoną liczbę światów do eksploracji i zabawy.

"Bardzo się cieszę, że możemy dostarczyć Spore społeczności posiadaczy komputerów Mac. Intuicyjne edytory istot, pojazdów i budynków są tak potężne, że możliwości kreacji są praktycznie nieskończone. Gracze mogą stworzyć, co tylko sobie wyobrażą, i widzieć, jak na ich oczach jest to powoływane do życia w świecie gry" - powiedziała Lucy Bradshaw, producent wykonawczy Spore.

Gra składa się z pięciu faz, z których każda odpowiada kolejnemu etapowi ewolucji: komórka, zwierzę, plemię, cywilizacja, kosmos. W każdej fazie przed graczem staną nowe wyzwania i cele do osiągnięcia. Można rozpocząć zabawę od fazy komórki i wyhodować dany gatunek od prostego wodnego organizmu do obdarzonego inteligencją stworzenia. Można również zdecydować się na założenie swojego plemienia bądź też zająć się kolonizacją wielu planet. To, co zrobisz ze swoim wszechświatem, zależy tylko od Ciebie.

Spore na komputery Mac powstaje z wykorzystaniem opracowanej przez firmę TransGaming technologii Cider Portability Engine, która znalazła zastosowanie we wcześniejszych produkcjach EA przeznaczonych na tę platformę sprzętową.

(Electronic Arts - inf. prasowa)

Dowiedz się więcej na temat: Wszechświat | galaktyka | komputery

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje