Reklama

Google+ wprowadza sekcję poświęconą grom

W czerwcu informowano o ogłoszeniu z ofertą pracy, w którym Google poszukiwało ludzi do projektu Games at Google. Wygląda na to, że wreszcie się coś w tym temacie ruszyło - gigant przeglądarkowy uruchomił w swojej nowej usłudze Google+ sekcję poświęconą grom.

Na razie można zagrać m.in. w Angry Birds. Od dzisiaj użytkownicy Google+ mogą zagrać w kilkanaście gier, które zostały udostępnione na początek. Są to: Angry Birds, Bejeweld Blitz, Bubble Island, City of Wonder, Collapse! Blast, Crime City, Diamond Dash, Dragon Age: Legends, Dragons of Atlantis, Edge of World, Flood-It!, Monster World, Sudoku, Wild Ones, Zombie Lane i Zynga Poker.

Przedstawiciele giganta zaznaczają, że ich usługa nie będzie tak otwarta na developerów, jak Facebook. Nie oznacza to jednak, że nie pojawią się produkcje zewnętrznych twórców.

Reklama

"Ponieważ chcemy dostarczyć wspaniałe doświadczenia zarówno użytkownikom, jak i developerom, koncentrujemy się na jakości, a nie ilości. Będziemy dodawać nowych partnerów i nowe funkcje w małych krokach" - wyjaśnia David Glazer, inżynier w Google, na oficjalnym blogu firmy.

Zachętą dla twórców gier do nawiązywania współpracy z Google może być fakt, że koncern będzie pobierał jedynie 5% prowizji z dochodów pochodzących z mikrotransakcji, a nie - jak Facebook - 30%.

Ciekawą funkcją dostępną w Google+ jest możliwość zignorowania powiadomień o osiągnięciach znajomych w grach, dzięki czemu ograniczymy spam, który jest zmorą Facebooka. Użytkownicy będą mogą zaznaczyć, czy są zainteresowani daną produkcją. Jeśli nie - informacje o niej nie pojawiać się będą na ich "strumieniu" (odpowiedniku tablicy).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje