Reklama

Gabe Newell na liście najbogatszych ludzi świata

Jeśli ktoś - mama, tata, ciocia, wujek - zapyta was kiedyś: "co ci dadzą te gry?", możecie śmiało odpowiedzieć: "miliardy!". Oto żywy przykład, że da się tyle zarobić na "tych głupich gierkach".

Gabe Newell, szef studia Valve (twórcy Half-Life'a, Portala czy Left 4 Dead), trafił na listę najbogatszych ludzi na świecie według magazynu Forbes. Jego wartość została oszacowana na półtora miliarda dolarów, czyli około pięć miliardów złotych!

Newell znalazł się na 854 miejscu najnowszego rankingu Forbes'a. Cała lista składa się z 1226 nazwisk, więc szef Valve wcale nie zamiata ogonów.

Jak Newell dorobił się takich pieniędzy? W 1996 roku założył na spółkę Valve, inwestując w firmę pieniądze, które zarobił podczas dziesięcioletniej pracy w Microsofcie. Obecnie jego "dziecko" znajduje się w czołówce najlepiej prosperujących deweloperów gier wideo. Newell ma ponad 50 procent akcji firmy.

Reklama

To, ile pieniędzy ma dzisiaj Newell, jest tajemnicą. Forbes oszacował jego wartość na podstawie rozmów z przedstawicielami branży gier, analitykami i bankierami. Według szacunków, całe Valve jest warte 3 miliardy dolarów, więc prosta matematyka wykazuje, że sam Newell ma ponad półtora miliarda.

Gratulujemy Newellowi i liczymy na to, że jego studio stworzy jeszcze co najmniej kilka tak dobrych gier, jak Half-Life 2 czy Portal 2. W chwili obecnej czekamy przede wszystkim na zapowiedź trzeciej części przygód Gordona Freemana. Panie Gabe, prosimy o oficjalną zapowiedź!

Czy gracze nie powinni płacić za dodatki?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy