Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

From Dust na PC bez uciążliwego zabezpieczenia

Posiadacze From Dust w wersji na komputery nie będą musieli podłączać się za każdym razem do sieci, aby zagrać w wymienioną grę. Kontrowersyjne zabezpieczenie ma zostać usunięte wraz z nadchodzącą łatką.

Ostatnio na oficjalnym forum Ubisoftu pojawiło się sporo negatywnych komentarzy dotyczących From Dust na PC. Gra zawiera uciążliwe zabezpieczenie DRM przez co użytkownik za każdym razem kiedy chce zagrać, musi połączyć się z internetem. Dodatkowo gra ma wiele błędów, zawiesza się, a nawet nie posiada opcji zmiany rozdzielczości. Wielu graczy zdecydowało więc poprosić sklepy o zwrot pieniędzy za niedopracowany produkt. Ubisoft postanowiło w związku z tym uderzyć się w pierś i już zaczęło pracę nad stosownym patchem.

Reklama

"Zdajemy sobie sprawę, że jeden z naszych postów na forum dotyczący From Dust nie był do końca jasny. Serdecznie przepraszamy za to nieporozumienie" - czytamy na oficjalnym forum wydawcy.

"Nasz dział techniczny już pracuje nad łatką, która ukaże się w ciągu najbliższych dwóch tygodni i wyeliminuje potrzebę autoryzacji gry w sieci za każdym razem, kiedy zostaje ona uruchomiona. Niestety potrzebuje na to trochę czasu, aby mieć pewność, że po zaktualizowaniu From Dust zostaną zachowane wszystkie postępy gracza i będzie mógł on bez problemu włączyć grę od danego stanu" - dowiadujemy się na temat szczegółów produkcji patcha.

"Kiedy poprawka będzie gotowa, gracze którzy już mają From Dust będą ją mieli automatycznie zaktualizowaną podczas kolejnego logowania, a następna sesja będzie pozbawiona w 100% połączenia z siecią" - zapewnia wydawca.

Jak więc twierdzi Ubisoft zabezpieczenie DRM ma zostać usunięte. Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy i czy wraz z nadchodzącym patchem zostaną wyeliminowane także pozostałe bolączki PC-towej wersji From Dust.

Przypomnijmy, że na samym początku From Dust pojawiło się pod koniec lipca na Xboksa 360. Później przyszła pora na wersję na PC (premiera 17 sierpnia). Z kolei najdłużej poczekają posiadacze PS3, bowiem Ci dostaną wspomnianą grę dopiero w październiku, oby już bez takich błędów jak w wersji na komputery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje