Reklama

Football Manager 2013 zapowiedziany

Jedna z najmniej efektownych wizualnie, ale jednocześnie najgorętszych gier tego roku została oficjalnie zapowiedziana. Co nas czeka w nowym FM-ie?

Jak co roku, Sports Interactive, zapowiadając nową odsłonę Football Managera, przedstawiło najważniejsze zmiany i nowinki, wprowadzone do gry. W tegorocznej edycji usprawnień wprowadzono przeszło 900. Oczywiście nie wszystkie dostrzeżemy na pierwszy rzut oka - wiele z nich dotyczy głębiej zakorzenionych elementów.

Na pierwszy rzut oka dostrzeżemy natomiast na pewno nowy tryb - Football Manager Classic. Sports Interactive pomyślało o graczach, którzy nie mają zbyt wiele czasu na granie w FM-ia (ta forma rozrywki potrafi pożerać całe dni i wieczory). W opcji Football Manager Classic będą mogli szybciej rozgrywać kolejne sezony, ponieważ większość ich obowiązków zostanie przekazana na barki personelu. Autorzy twierdzą, że przejście przez pełny sezon zajmie nam w tym trybie od 8-10 godzin.

Reklama

Football Manager Classic to nie jedyna nowa forma zabawy, która pojawi się w FM-ie 2013. Sports Interactive przygotowało także tryb wyzwań, w którym będziemy musieli osiągnąć określony cel, znajdując się w określonych warunkach - na przykład dokończenie sezonu na pierwszym miejscu, pomimo że nasi kluczowi zawodnicy doznali ostatnio kontuzji.

W samej rozgrywce znajdziemy mnóstwo nowinek. Przykładowo, będziemy mogli zatrudnić dyrektora, który zajmie się wyznaczonymi działkami w zarządzaniu klubem, a w rozmowach z mediami pojawi się możliwość wyboru naszego nastawienia (podobna opcja była już dostępna wcześniej, ale tylko w rozmowach z zawodnikami). Kolejne usprawnienia odnajdziemy na ekranie taktycznym oraz w systemie treningowym czy transferowym. Należy spodziewać się także bardziej realistycznej i widowiskowej (oczywiście w granicach rozsądku) oprawy meczowej, jak również odmienionego interfejsu.

Football Manager 2013 ukaże sią na pewno jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo, kiedy dokładnie. Sports Interactive chce wydać grę przed Gwiazdką. Oczywiście w naszym kraju możemy się jej spodziewać w zlokalizowanej wersji. W FM-a 2013 zagramy na pecetach oraz MacBookach.

Poniżej obejrzycie materiał wideo prezentujący część nowinek w nowym Football Managerze:

Niesamowita mysz od... BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje