Firma SCi Entertainment zostanie przejęta?

Brytyjski wydawca SCi Entertainment może zostać sprzedany.

Ta nazwa nie jest może aż tak znana, ale wystarczy wspomnieć, że rzeczona firma posiada studio Eidos Interactive, odpowiedzialne za takie serie jak Tomb Raider, Hitman czy Deus Ex, by dojść do wniosku, że jej przejęcie może być istotne dla branży.

Póki co potwierdzono jedynie, że SCi otrzymało ofertę, która okazała się na tyle interesująca, że rozpoczęto rozmowy wstępne - na razie niezobowiązujące. Nie ujawniono jednak, kto jest zainteresowany zakupem. Serwis biznesowy Thisismoney.co.uk poinformował, że najprawdopodobniej chodzi tu o takich gigantów jak Electronic Arts, Ubisoft oraz Warner.

Reklama

Wspomniany serwis podał również kwotę, o jakiej jest mowa. Podobno za SCi Entertainment ewentualny kupiec jest w stanie zapłacić 300 milionów funtów. Warto zauważyć, że mające miejsce dwa lata temu nabycie Eidosu kosztowało SCi 100 milionów.

Nie wiadomo, jak zakończą się wstępne rozmowy i czy zarząd brytyjskiego wydawcy zgodzi się na sprzedaż. SCi obiecało, że poinformuje media o dalszym obrocie sprawy.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: firma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama