Final Fantasy VII: Wersja na PC jednak istnieje

To już oficjalne: Square Enix postanowiło sięgnąć po najważniejszą grę ze swojej najważniejszej marki i sprzedać ją po raz drugi na pecetach - Final Fantasy VII znowu trafi więc na komputery, tyle że w wersji ciut podrasowanej!

W Final Fantasy VII można było grać na komputerach w czasach, kiedy rzadko kto w Polsce miał sensowną kartę graficzną. Teraz, kiedy przeciętny smartfon ma więcej mocy niż ówczesne pecety grać się w to nie da - ledwo działa, tnie się, filmów nie widać, a chcąc bawić się legalnie najłatwiej by było chyba kupić PSP/PS3 i ściągnąć tę grę z PSN-u za prawie 40 złotych.

Square Enix wreszcie postanowiło dać PC-towcom to, do czego tak długo z niewiadomych przyczyn nie mogło się zebrać - podrasowane Final Fantasy VII.

W grze zdobyć będzie można 36 achievementów i podzielić się ze znajomymi swoimi osiągnięciami za pomocą specjalnej wizytówki gracza. Dostępny będzie też "character booster", który pozwoli graczom przestać martwić sie pieniędzmi, HP, MP i wymaksować to wszystko żeby po prostu cieszyć się historią. Trzecim dodatkiem będzie możliwość trzymania save'ów w chmurze.

Reklama

Nie wiadomo czy Square Enix ma jeszcze jakąś niespodziankę - o podrasowaniu grafiki niczego nie słyszeliśmy, a oficjalny trailer w ładniejszych momentach składa się tylko z delikatnie podrasowanego i podciągniętego do wyższej rozdzielczości oryginału. Muzyka w tle to też klasyczne "midy".

Mamy jednak oficjalne wymagania minimalne, z których może da się coś wywnioskować:

- System operacyjny: Microsoft Windows XP/Vista/7 (32/64-bit)

- Procesor: taktowany zegarem 2GHz

- RAM: 1 GB

- Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 9

Gra będzie sprzedawana prawdopodobnie tylko przez internetowy sklep Square Enix, chociaż prawdopodobnie w końcu doczekamy się też premiery na Steamie.

Oficjalny zwiastun gry Final Fantasy VII:

CDA
Dowiedz się więcej na temat: Square
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy