Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

FIFA 13 najpopularniejszą grą sportową wszech czasów

Po dotychczasowych informacjach przekazywanych przez Electronic Arts można było się spodziewać, że FIFA 13 okaże się ogromnym przebojem. I tak też się stało.

FIFA 13 pobiła rekord sprzedażowy ustanowiony nie tylko przez swoje poprzedniczki, ale również przez wszelkie inne gry sportowe. W ciągu pierwszych pięciu dni od premiery nowa symulacja piłkarska od EA Sports sprzedała się w nakładzie 4,5 miliona egzemplarzy.

Reklama

Co ciekawe, gracze wcale nie "rzucili się" na swoje egzemplarze już w pierwszych dniach od premiery. W ciągu dwóch dób od wydania gry rozeszło się 1,23 miliona jej kopii. Z kolei w ciągu pierwszych pięciu dni - 4,5 miliona egzemplarzy. Czyli podczas trzeciego, czwartego i piątego dnia sprzedano 3,27 miliona pudełek z grą.

Tym samym FIFA 13 została najszybciej sprzedającą się grą sportową w historii, pobijając rekord ustanowiony wcześniej przez... FIFĘ 12. Mało tego, gdyby produkcja cieszyła się w Ameryce Północnej taką samą popularnością, jak w Europie, prawdopodobnie zostałaby najlepiej sprzedającą się grą wideo wszech czasów.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że FIFA 13 sprzedaje się świetnie w Wielkiej Brytanii. Gra dołączyła do grona trzech tytułów, które rozeszły się w nakładzie miliona kopii w ciągu zaledwie jednego dnia od premiery. Co ciekawe, wszystkie trzy pozostałe produkcje, które tego dokonały, to... ostatnie odsłony serii Call of Duty.

FIFA 13 radzi sobie świetnie także w sieci. Electronic Arts odnotowało, że 30 września na serwerach gry znajdowało się 800 tysięcy osób. To dało w rezultacie 66 milionów rozegranych meczów oraz 600 milionów minut spędzonych na wirtualnym boisku.

Recenzenci z najróżniejszych mediów (my także) są zgodni - FIFA 13 to prawdopodobnie najlepsza symulacja piłki nożnej w historii. Jej średnia ocen w internecie wynosi ponad 90%. My oceniliśmy ją na 9/10.

Przeczytaj pełny tekst naszej recenzji najnowszej odsłony piłkarskiej serii FIFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje