Reklama

FIFA 12 najlepiej zarabiającą grą sportową w historii

Nie wiemy, czy na całym świecie, ale w Wielkiej Brytanii na pewno. Gra sprzedaje się w tym regionie tak dobrze, jak żadna inna gra sportowa wcześniej.

FIFA 12 trafiła do sprzedaży jesienią ubiegłego roku, więc ma jeszcze całe mnóstwo czasu na sprzedawanie się w kolejnych egzemplarzach, zanim do sklepów nie trafi następna odsłona. Tymczasem gra już uzyskała w Wielkiej Brytanii miano najlepiej zarabiającej "sportówki" wszech czasów.

Poinformowali o tym pracownicy agencji GfK Chart-Track, która na bieżąco śledzi i przedstawia wyniki sprzedażowe gier w Wielkiej Brytanii. FIFA 12 na początku tego roku, pomimo kilku miesięcy od premiery, rządziła w kolejnych, cotygodniowych zestawieniach. W ostatnim również zajęła pierwsze miejsce!

Reklama

"FIFA 12 już zarobiła więcej pieniędzy niż jakakolwiek inna odsłona FIFY lub jakakolwiek inna gra sportowa, jaka do tej pory ujrzała światło dzienne" - poinformowała GfK Chart-Track. Nie znamy niestety dokładnych danych sprzedażowych.

FIFA 12 była w minionym roku drugą najlepiej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii. W większej liczbie egzemplarzy rozszedł się tylko Call of Duty: Modern Warfare 3.

W bieżącym roku FIFA 12 również doskonale się sprzedaje. Już piąty tydzień z rzędu znalazła się na szczycie listy najpopularniejszych gier w Wielkiej Brytanii. Jednak do rekordu trochę jej jeszcze brakuje. FIFA Road to the World Cup 98 okupowała szczyt zestawienia przez jedenaście tygodni z rzędu.

FIFA 12 zdobyła znakomite recenzje w mediach. Według portalu Metacritic, gra uzyskała średnią ocen na poziomie 90/100. W naszej recenzji zdobyła ona bardzo dobrą notę, 9/10.

Kolejny Need for Speed of twórców Burnouta w drodze?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje