Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Far Cry 3 dziesięciokrotnie większy od poprzednich odsłon

Zapowiedziane w trakcie targów E3 Far Cry 3 będzie produkcją bardziej liniową od swoich poprzedniczek. Nie oznacza to jednak, że obszar, który przyjdzie nam zwiedzić, będzie mniejszy.

W jednym z wywiadów twórcy gry ujawnili, że teren, który przemierzymy będzie dziesięciokrotnie większy niż w poprzednich częściach.

Reklama

Jason VandenBerghe, jeden z reżyserów Far Cry 3, w wywiadzie udzielonym magazynowi Edge stwierdził, że obszar dostępny w grze będzie dziesięciokrotnie większy niż w "jedynce" i "dwójce".

"Weźcie widoki i rozmiar terenu z Far Cry'a 1 i 2, a następnie pomnóżcie je przez dziesięć. Chcemy pójść nawet jeszcze dalej. Koncentrujemy się na tym, by powiększony obszar był bardziej zagęszczony, dzięki temu na każdym kroku pojawi się coś do odnalezienia i zobaczenia" - mówi Jason VandenBerghe.

"To kluczowe dla gier z otwartym światem. Pytamy sami siebie: 'jeśli nie byłoby nikogo, do kogo można byłoby w niej strzelić, czy wciąż przynosiłaby radość?'" - dodaje VandenBerghe.

VandenBerghe został zapytany również o wybory moralne, które pojawią się w Far Cry'u 3. Obiecał, że nie będą opierać się na systemie czarne-białe, gracze bowiem nie będą podejmować prostych decyzji z jedynie dwoma możliwymi opcjami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama