Reklama

Far Cry 3

Jeśli nie macie pomysłu, gdzie jechać na tegoroczne wakacje, mamy dla was propozycję. Tropikalna wyspa, szum oceanu, śpiew ptaków... i mnóstwo gości z giwerami. Na liście gier, które zachwyciły nas widokami, Far Cry zajmuje miejsce w ścisłej czołówce.

To, co zobaczyliśmy w pierwszej odsłonie, było fenomenalne. To, co ujrzeliśmy w drugiej, również doceniliśmy, ale to "jedynkę" wspominamy jako graficzną rewolucję. Czy "trójka" wywoła równie mocne emocje, co ona? Wygląda (i to dosłownie) na to, że tak!

W Far Cry 3 przeniesiemy się ponownie do tropikalnego raju. Na wyspę, położoną gdzieś pomiędzy Oceanem Indyjskim a Pacyfikiem. Wygląda ona równie pięknie, jak ta z "jedynki", ale to zupełnie inne miejsce. Gra nie będzie w ogóle nawiązywać do poprzednich odsłon. Wcielimy się w niej w fotografa Jasona Brody'ego, który trafia na wyspę wraz ze swoją dziewczyną, by porobić zdjęcia. Jednak nic nie idzie po jego myśli - łódź rozbija się u brzegu, on trafia do niewoli, a jego dziewczyna zostaje porwana. Na jego oczach ginie trzeci z turystów. Na szczęście samemu Brody'emu udaje się uciec. Teraz musi stoczyć walkę o życie. Swoje i swojej ukochanej.

Reklama

Wyspa, na której rozegra się akcja Far Cry 3, to miejsce opanowane przez żądnych krwi, wyzutych z ludzkich emocji gansgsterów. Toczą oni nieustanną walkę o wpływy w handlu narkotykami czy bronią. Są bezwzględni - porywają niewinnych ludzi, stosują przemoc, a gdy trzeba, strzelają w głowę. Większość z nich sprawia wrażenie fanatycznych, a wręcz niezrównoważonych psychicznie. Największy szaleniec z nich wszystkich to niejaki Vaas, główny szwarccharakter w grze.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach, tak i w Far Cry 3 zaznamy wolności. Autorzy nie nakażą nam podróżować ściśle wytyczonymi szlakami. Będziemy mogli dążyć do celu różnymi ścieżkami. Z wrogami będziemy mogli postępować na różne sposoby. Raz lepiej ich będzie ominąć, innym razem pójść na całość i spróbujemy rozstrzelać całą bazę, a jeszcze innym - zwabić zbirów we wcześniej zastawione pułapki. Wyspa ma nam dać wiele możliwości - znajdziemy na niej wiele skrytek, miejsc do ucieczki czy cichej obserwacji.

Solą gry będą naturalnie strzelaniny, w których skorzystamy z różnorodnego, acz raczej standardowego arsenału. W jego skład wejdą pistolety, karabiny maszynowe, strzelby, snajperka czy granaty. Poza strzelaniem przyjdzie nam także powalczyć wręcz. Autorzy pozwolą nam na wyprowadzanie ataków z wysokości (np. skok ze skarpy na wroga) czy rozcinanie gardeł stojących plecami do nas strażników. Na wyposażeniu Brody'ego znajdzie się także jego ulubiona zabawka - aparat fotograficzny, który będzie mu służył jako lornetka, ale prawdopodobnie nie tylko. W grze pojawią się także quick-time eventy, dzięki zyska ona bardziej filmowy charakter.

Na screenach i materiałach wideo Far Cry 3 prezentuje się nad wyraz dobrze. Otoczenie wygląda jak wyjęte z obrazka, a postacie poruszają się i mówią jak żywe. Do tego wszystkiego dochodzą kapitalne efekty specjalne - woda, wodospady, promienie słoneczne czy cienie rzucane przez drzewa wyglądają jak wyjęte prosto z raju.

Na wakacje w tym przepięknym, ale szalenie niebezpiecznym miejscu wybierzemy się jesienią tego roku. Far Cry 3 zostanie wydany na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy