Reklama

Fable III trudniejsze w wersji na PC

Josh Atkins ze studia Lionhead wyjawił, że Fable III w wersji na PC będzie trudniejsze niż na konsole. Jego zdaniem komputerowi gracze lubią wyzwania.

Podczas tworzenia konsolowej wersji Fable III, producentowi przyświecał dość nietypowy cel. "Grę ma przejść nawet niewidome dziecko używając do grania stóp" - śmieje się Josh Atkins ze studia producenckiego.

Faktycznie udało się zrobić taki tytuł, który był bardzo prosty i wielokrotnie gracze jak i recenzenci wspominali o tym jako o sporej wadzie. W przypadku wersji przeznaczonej na komputery ma być inaczej.

Przede wszystkim przeciwnicy będą trudniejsi do pokonania i zadawać mają większe obrażenia naszemu bohaterowi. Oprócz tego mają się poruszać nieco szybciej i być inteligentniejsi niż w wersji na Xboksa 360. To jednak nie wszystkie zmiany.

Reklama

Gra będzie miało nieco zmieniony interfejs w celu lepszego dostosowania go do możliwości jakie daje myszka. Będzie można na przykład klikać na przedmioty.

Fable III ukaże się na PC w czerwcu tego roku, czyli około ośmiu miesięcy później w stosunku do wersji na konsolę Microsoftu. Jednak w nagrodę w oczekiwaniu na konwersję, twórcy do wersji na PC dorzucą od razu DLC zawierające trzy nowe lokacje: Ravenscar Keep, Clockwork Island i Godwin Estate.

Oprócz lokacji gracze dostaną także nowe questy i możliwość uruchomienia gry w stereoskopowym 3D (wymagany specjalny monitor oraz okulary). Jak widać, czasem więc warto poczekać nieco dłużej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy