Erotyczne granie, czyli pikantne gry dla dorosłych

Gier erotycznych nie ukazało się do dziś (niestety), zbyt wiele. Jednak wśród tych, które ujrzały światło dzienne, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do przeglądu najlepszych produkcji tego typu. Uwaga: tylko dla dorosłych!

Czasem chciałoby się rozpalić zmysły przy grze wideo, która urzekłaby nas nie tylko samym faktem, że występują w niej nagie kobiety, ale także swoją grywalnością. Niestety, z tą bywa w przypadku tego rodzaju tytułów bardzo różnie. Niegdyś na topie była seria Leisure Suit Larry, która przez cały swój żywot trzymała co najmniej przyzwoity poziom. Niestety, jej losy zakończyły się na siódmej, wydanej jeszcze w ubiegłym wieku, części (o dwóch trójwymiarowych kontynuacjach z Larrym Lovage w roli głównej nawet nie wspominam, gdyż uważam jedną i drugą za profanację). Cóż nam w takim razie pozostaje? Oto nasze propozycje na wieczory, w które nie będzie przy tobie dziewczyny/narzeczonej/żony/kochanki:

Playboy: The Mansion (2005)

Nie ma chyba faceta, który powiedziałby, że nie zazdrości Hugh Hefnerowi, wydawcy i szefowi wydawnictwa Playboy. Ten pan, pomimo że na karku 85 lat, ciągle cieszy się pełnią życia - jest bogaty i ciągle otacza się wianuszkiem dam z dużymi biustami. Co prawda, szansa na to, że zostaniesz jego następcą, jest raczej niewielka, ale możesz przynajmniej spróbować się w roli redaktora naczelnego najpopularniejszego magazynu dla panów dzięki tej może nie zachwycającej, ale całkiem przyzwoitej grze strategiczno-ekonomicznej.

Przygody Ryśka: Wyspa Miłości (2001)

Przygodówka znana na Zachodzie pod tytułem Erotica Island. Polski wydawca, Lemon Interactive, postawił na bardziej luzacki tytuł, obdarzając jednocześnie głównego bohatera swojsko brzmiącym imieniem Rysiek. Nie ma co, pasuje ono do niego jak ulał - nasz podopieczny pasuje bowiem opisem do wielu domorosłych podrywaczy znanych z podmiejskich dyskotek. No, ale tak jak i tamtym, tak i temu playboy'owi uda się uwieść, choćby przypadkiem, niejedną przedstawicielkę płci pięknej. Tym bardziej, że znalazł się na wyspie zamieszkałej wyłącznie przez nie. Zabawa polega przede wszystkim na jej zwiedzaniu, rozmowach z napotkanymi postaciami oraz braniu udziału w różnych grach.

Wet: The Sexy Empire (1998)

Gra przygodowo-strategiczno-ekonomiczna, której główną bohaterką jest Lula, seksowna producentka filmów z gatunku XXX. Zabawa została podzielona na trzy części. Podczas pierwszej musisz zdobyć fundusze na zakup fałszywych dokumentów, dzięki którym uda ci się wyrwać z pustynnego miasteczka, w którym utkwiła bohaterka. W drugiej zaczynasz tworzenie studia zajmującego się produkcją filmów dla dorosłych, natomiast trzecia to już jego rozwój na światową skalę, podczas którego rozwiniesz sieć sex-shopów oraz założysz własny kanał erotyczny w telewizji.

Lula 3D (2006)

Kontynuacja opisanej powyżej gry, prezentująca się jednak zgoła inaczej od swojego pierwowzoru. Jej twórcy, mało znane studio NuClear Vision, postanowiło przygotować trójwymiarową przygodówkę, wzbogaconą dodatkowo o elementy... shootera FPP. Jej główną bohaterką jest ponownie biuściasta Lula, która znajduje się w nie lada tarapatach. Trzy aktorki, które miały wystąpić w jej najnowszym filmie, zostały właśnie porwane. Producentka wpada na trop porywaczy - znajduje należące prawdopodobnie do jednego z nich pudełko zapałek, pochodzące z jednego z klubów w San Francisco. Czym prędzej pakuje swoje rzeczy (ma ich niewiele, zwykle chodzi prawie nago) i wyrusza w tamtym kierunku.

Larry 7: Miłość na Fali (1997)

Jedna z bardziej ambitnych produkcji w tym zestawieniu. Ostatnia część przygód Larry'ego Laffera to naprawdę wciągająca i zabawna przygodówka, dorównująca najlepszym w swoim gatunku, a do tego pełna erotyki. Nasz podrywacz-nieudacznik tym razem trafia na pokład statku "Babilon", gdzie stawia przed sobą cel - pójść do łóżka z kapitan okrętu, panią Kasią. Aby ta otworzyła przed nim drzwi do swojej kabiny, musi zdobyć Puchar Zdobywców Pani Kapitan, odnosząc zwycięstwo w sześciu konkurencjach. W tym celu będzie się musiał popisać sprytem i inteligencją. Głosu Larry'emu użyczył genialny jak zawsze Jerzy Stuhr.

Video Strip Poker (różnie)

Najpopularniejsza seria "symulacji" rozbieranego pokera, w której występują prawdziwe aktorki. W każdej z jej odsłon masz do dyspozycji kilka rywalek, które masz za zadanie rozebrać, ogrywając je w karty. Każda z nich wygląda inaczej, mówi inaczej, ale także ma inny styl rozgrywki. Jeśli o pokerze tylko słyszałeś i nigdy nie siedziałeś przy karcianym stole, nie powinno to być dla ciebie żadną przeszkodą. W towarzystwie przeuroczych pań (lub panów, gdyż ukazała się także wersja Video Strip Poker dla kobiet), przyswoisz sobie zasady tej gry w kilka chwil. A z czasem zostaniesz prawdziwym mistrzem.

Singles: Flirt Up Your Life (2004)

Jeśli w jednym mieszkaniu spotka się dwójka samotna kobieta i samotny mężczyzna, to praktycznie pewne, że prędzej czy później wylądują pod kołdrą. Uczy nas o tym gra Singles: Flirt Up Your Life, która przypomina nieco kultowe Simsy, ale jest nastawiona przede wszystkim na rozwijanie stosunków międzypłciowych. Jej głównymi bohaterami są Mike oraz Linda, którzy zaczynają się ze sobą spotykać i coraz lepiej poznawać. Od nas zależy, czy ich związek wypali (choćby wyłącznie na płaszczyźnie łóżkowej) i jak będzie się rozwijał. Podczas zabawy wielokrotnie dochodzi do erotycznych scen z rozebranymi bohaterami w rolach głównych. Rok później ukazał się sequel zatytułowany Singles 2: Triple Trouble, w którym mogliśmy tworzyć trójkąty. Zasady rozgrywki były niemal identyczne.

7 Sins (2005)

Niezbyt popularna gra strategiczna autorstwa studia Monte Cristo, w której pełno jest nawiązań do Singles czy The Sims. Skupiono się w niej nie tylko na budowaniu relacji międzyludzkich, lecz także przykładowo na rozwijaniu kariery. Jednak niewątpliwie elementem, który wyróżnia tę produkcję na tle innych, jest możliwość wchodzenia w bliskie relacje z przedstawicielkami płci pięknej. Zostały one przedstawione w dość atrakcyjnej, trójwymiarowej oprawie graficznej. Każda z nich ma swój własny profil psychologiczny i zdobycie ich zaufania może wymagać nieraz wiele zachodu.

Najbardziej romantyczne pary w historii gier

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy