Reklama

Electronic Arts popiera związki homoseksualne

"Elektronicy" opowiedzieli się po stronie gejów i lesbijek, przyłączając się do ruchu przeciwko Aktowi Obrony Małżeństwa (DOMA), podpisanemu w 1996 roku w USA.

Electronic Arts przyłączyło się do innych amerykańskich organizacji, walczących o lepsze jutro dla związków homoseksualnych. Opozycja stara się, by część zapisów w Akcie Obrony Małżeństwa została przez polityków zmieniona, ponieważ uważa się je za niezgodne z konstytucją.

"DOMA prezentuje szereg problemów dla organizacji takich jak EA, kreując pracodawcom komplikacje związane z regulacjami, podatkami i dyskryminacją, i to jest powód, dla którego stajemy w szeregach opozycji" - czytamy na oficjalnej stronie Electronic Arts.

Reklama

Przedstawiciele największego producenta i wydawcy gier wideo uważają, że akt dotyka wszystkich pracodawców, niezależnie od tego, czy są duzi, czy mali.

"Elektronicy" przedstawili wyraźnie swoje stanowisko w tej sprawie już w ubiegłym miesiącu, występując na paradach w San Francisco oraz Seattle Pride. EA broniło w ten sposób pracowników o orientacji homoseksualnej. Wszystko odbywało się w ramach akcji "It Gets Better", o której materiał wideo możecie zobaczyć poniżej.

Materiały filmowy na temat akcji "It Gets Better":

Liberalne podejście Electronic Arts do kwestii homoseksualizmu można dostrzec także w ich grach wideo. Już wiele razy pisało się o kontrowersjach wywołanych przez możliwość odbywania w ich produkcjach stosunków homoseksualnych. Mowa tu chociażby o Dragon Age czy Mass Effect.

Nie wiadomo póki co o żadnych innych firmach z branży gier wideo, które uczestniczyłyby tak aktywnie w walce przeciwko prawom antyhomoseksualnym. W tej kwestii "Elektronicy" wyglądają na najbardziej liberalnych.

The Sims 3: Nowy dodatek "Nie z tego świata"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy