Electronic Arts kupuje wydawcę Angry Birds

"Wściekłe ptaki" ostatnio zawojowały iPhony oraz wszystkie telefony oparte na systemie operacyjnym Android. Ta gra jest już tak popularna, że zainteresowało się nią samo EA.

Electronic Arts to największy wśród dystrybutorów gier wideo na świecie. Jednak obecnie króluje głównie na platformach stacjonarnych (pecety i konsole), a w planach ma podbicie także rynku gier na platformy mobilne, m.in. na telefony komórkowe.

Kolejnym krokiem w walce o prymat w tej przestrzeni jest wykupienie firmy Chillingo, wydawcy niesamowicie wręcz popularnej ostatnio gry Angry Birds, dostępnej na iPhone'ach, a od niedawna także na telefonach komórkowych opartych na systemie Android. Korzyści może tutaj upatrywać oczywiście nie tylko EA, ale także samo Chillingo, które teraz otrzyma wsparcie gigantycznego koncernu.

Reklama

Trzeba tutaj zaznaczyć jeszcze jedną rzecz - Chillingo nie jest producentem Angry Birds, a jedynie wydawcą (grę stworzył zespół Rovio). Angry Birds to prosta, ale wciągająca po uszy gra, w której musisz tak wystrzelić z procy daną ci liczbę wściekłych kurczaków, aby zlikwidować wszystkie poukrywane po drugiej stronie planszy świnie. Jeżeli narzekasz na ciągły brak czasu, to dobrze radzimy - nie próbuj Angry Birds.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | Electronic Arts | telefony | Angry Birds
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy