Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

E3 na horyzoncie

Jak co roku na targach E3 w Los Angeles zjawią się najwięksi wydawcy, którzy ogłoszą swoje plany na najbliższą przyszłość. Niektóre firmy już zdradziły, co pokażą, inne wciąż trzymają graczy w niepewności. A internet huczy od plotek...

Największym wydarzeniem targów będzie ujawnienie przez Nintendo specyfikacji nowej konsoli stacjonarnej, następcy Wii. Branża czeka też na konferencje Sony, na której firma będzie próbowała zatrzeć złe wrażenie wywołane przez aferę z PSN-em - między innymi ujawniając datę premiery, cenę i nazwę nowej konsoli przenośnej, zwanej roboczo Next Generation Portable.

Dla "prawdziwych graczy"

Reklama

Nowa platformą nie zaskoczy raczej Microsoft. Z przecieków wiemy, że producent Xboksa skupi się na grach i zapowie co najmniej 10 nowych tytułów, z których większość przeznaczonych będzie na Kinecta. Wśród nich mogą znaleźć się Kinect Sports 2, Dance Central 2 oraz produkcje dla "prawdziwych graczy" - w tym być może stosowna wersja Gears of War o podtytule Exile.

Jeśli już o grach mowa - będzie ich na E3 mnóstwo. Wiemy, że w produkcji znajduje się piąta część Grand Theft Auto, osadzona najprawdopodobniej w San Andreas - E3 to dobra okazja, by ją pokazać. Nie zawiodą się fani strzelanek - studio Danger Close tworzy kontynuacje wojennego Medal of Honor (choć raczej z premierą w 2012 roku), a Gearbox pracuje nad kolejną częścią serii Brothers In Arms (z podtytułem Savage 7), a może także nad Borderlands 2. Na 100 proc. pojawi się Far Cry 3 od Ubisoftu, możliwe że firma zapowie również nową część Rainbow Six (czyżby Vegas 3?).

Na co jeszcze czekamy?

Fanom skradanek radzimy wypatrywać wieści o złodziejskim Thief 4 i szpiegowskim Splinter Cell 6 (możliwe, że bez podtytułu - Ubisoft chce ponoć wystartować z serią na nowo). Spodziewamy się informacji o Beyond Good & Evil 2, sequelu kultowej zręcznościówki, o którego losach spekuluje się od dawna. Inna równie klasyczna gra tego gatunku - Legacy of Kain: Soul Reaver - także może zostać wskrzeszona, podobnie jak Syndicate - cyberpunkowa strategia z Amigi.

Polacy nie gęsi i swoje gry też mają

Nie zapominajmy też o polskich twórcach. Po pecetowej premierze Wiedźmina 2, rodzimy CD Projekt ogłosi na E3 konsolową wersję tej produkcji - sugestie takie pojawiają się w wypowiedziach wszystkich ważnych przedstawicieli firmy, w tym Michała Kicińskiego, jej współzałożyciela. Na targach pojawi się też City Interactive ze strzelanką Sniper: Ghost Warrior 2 oraz symulatorem lotu Combat Wings: Great Battles of WWII, Techland zaś pokaże Dead Island i Call of Juarez: The Cartel.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje