Reklama

E3 2012: Konferencja Electronic Arts

Nowe konsole? Tego na tej konferencji nie było... Electronic Arts pokazało natomiast swoje nadchodzące premiery - od zapowiedzianych już MoH: Warfighter i Crysisa 3, aż po ujawnione tuż przed targami Dead Space 3 i Nfs: Most Wanted. Czy będzie coś jeszcze?

Tego newsa przedstawiamy wam standardowo w przejrzystych punktach:

- Na początek - Dead Space 3. Isaac rozbija się na lodowej planecie. Walczy z nekromorfami i monstrami rodem z serii Lost Planet. Wszystko miga, błyska, niewiele widać - ale to tylko trailer.

Czas na rozgrywkę na żywo - w co-opie, gdzie Isaacowi towarzyszy druga postać John Carver. Efektowna scena - w ciemnej jaskini nasza dwójka walczy nie tylko z nekromorfami, ale i z "oszalałym", gigantycznym wiertłem górniczym.

Pytanie tylko, co na to ci, którym w serii zawsze najbardziej podobały się sceny budujące napięcie bardziej subtelnymi metodami?

Reklama

Tym bardziej, że całe demo przebiega pod znakiem strzelania - aż do momentu, w którym z ziemi wyłazi gigantyczna bestia, górująca nad Isaakiem na oko dwudziestokrotnie, walka z którym kończy się wciągnięciem bohatera do trzewi potwora. Data premiery - luty 2013.

Zwiastun gry Dead Space 3:

Fragment rozgrywki z trybu kooperacji w grze Dead Space 3:

- Teraz coś dla amerykańskich graczy - Madden 13. Świetnie, że ta seria cieszy się nieustanną popularnością, niestety w Polsce ma bardzo wąskie grono fanów. O produkcji opowiada Cam Weber, szef sekcji futbolu amerykańskiego w EA - zwraca uwagę na Infinity Engine, nowy silnik fizyczny, podobny do tego, zastosowanego rok temu w serii FIFA : dzięki niemu animacje graczy są tak realistyczne, jak nigdy dotąd, a wszystko, co dzieje się na boisku liczone jest w czasie rzeczywistym i naprawdę symulowane przez konsole.

- Zmiana klimatu - SimCity i SimCity Social (na Facebooka). Żadnych informacji - tylko trailery.

Zwiastun gry SimCity Social:

Zwiastun gry SimCity:

- Na scenie pojawia się po raz kolejny John Riccitiello, szef EA. Pozdrawia siedzących na widowni Jasona Westa i Vince'a Zampellę, "uciekinierów" z Infinity Ward, studia, które stworzyło serię Call of Duty. Ich nowej gry jednak nie będzie. Zamiast tego w głośnika rozbrzmiewa łatwo rozpoznawalny "przesterowany bas" i przechodzimy do tematu...

- ...Battlefield Premium! To usługa dla graczy Battlefielda 3. Daje wcześniejszy dostęp do rozszerzeń DLC i wielu innych atrakcji. Wszystko już wcześniej wyciekło, za wyjątkiem daty startu. A usługa ta uruchomiona zostaje... dzisiaj. Co oznacza, że w Walkę w zwarciu, pierwsze nowe DLC należące do pakietu, będzie można zagrać już w tym momencie (na razie na PS3, które ma na ten dodatek czasową wyłączność)

Zwiastun usługi Battlefield Premium:

Zwiastun DLC do gry Battlefield 3: Walka w Zwarciu:

- Zaraz potem - Star Wars: The Old Republic. Dr. Ray Muzyka, szef studia BioWare, ujawnia, że od lipca będzie można grać za darmo do 15 poziomu, zapowiada również, że w tym roku gra doczeka się tylu dodatków i rozszerzeń, ile żadna inna gra MMO w historii. Trailer, który pokazuje później nie do końca jednak jest na to dowodem...

Zwiastun nowej zawartości do gry Star Wars: The Old Republic:

- Nie ma jednak czasu, by się nad tym zastanawiać, bowiem zaraz potem na scenę wkracza Greg Goodrich, z zespołu pracującego nad Medal of Honor: Warfighter. Oglądamy misję dla jednego gracza, rozgrywającą się w Somalii. Ponieważ to lądowanie na nabrzeżu, scena ta od razu przypomina kultowy desant z Medal of Honor: Allied Assault. To miły ukłon w stronę oldskulowych graczy. Jest sporo strzelania, naprawdę dobra grafika - wszystko działa na Frostbite 2, a choć teoretycznie dzieje się mniej, emocje są chyba większe, niż przy Call of Duty: Black Ops II. Na zakończenie rozgrywki jeszcze krótki trailer, przedstawiający 12 jednostek specjalnych występujących w rozgrywkach sieciowych. Oczywiście jest i nasz GROM!

Fragment rozgrywki z gry Medal of Honor: Warfighter:

Zwiastun z fragmentami rozgrywki z wieloosobowego trybu rozgrywki w grze Medal of Honor: Warfighter:

- FIFA 13. Przedstawienie nowej wizji serii, zgodnie z którą "FIFA to Facebook dla fanów piłki nożnej". Doczeka się więc kilku nowych funkcji społecznościowych. Dotyczą one przede wszystkim usługi EA Football Club, najbardziej ucieszą się z nich wierni serii gracze, którzy otrzymają różnego rodzaju bonusy. Pojawi się też aplikacja na smartfony pozwalająca sprawdzać swoje statystyki także poza konsolą/komputerem. Niespodzianka! Zmienia się zawodnik na okładce - zamiast Rooneya będzie to Messi. Hej, czy on przypadkiem w zeszłym roku nie był twarzą/korkiem konkurencyjnej gry Pro Evolution Soccer 2012?

- Nie tylko on ma problemy z lojalnością. Zaraz potem na scenie pojawia się Dana White, szef serii UFC, który wiele razy zarzekał się, że nic nigdy nie zrobi z EA, bo "oni mają w nosie ten sport". A jednak zrobił - EA rezygnuje z cyklu MMA, teraz będzie tworzyć gry z serii UFC. Ech...

- ...szybko przejdźmy więc do gry Need for Speed: Most Wanted. Grę robi studio Criterion. Yay! Nowości? Autolog będzie teraz mierzył (i porównywał z naszymi znajomymi) niemal wszystko - czasy, kraksy, zdobyte punkty, itd. Zgodnie z oczekiwaniami - jak i w ostatnich latach - dostaliśmy też prezentację rozgrywki, ale mówiąc szczerze należy ją traktować raczej w kategoriach zawodu: na pierwszy rzut oka Most Wanted to bowiem nic więcej, jak Need for Speed: Hot Pursuit sprzed dwóch lat, tyle, że rozgrywający się w mieście (a więc np. pozwalający samodzielnie wyznaczać sobie drogę różnymi skrótami). Chyba jednak spodziewaliśmy się nieco więcej, prawda? Data premiery - 30 października.

Zwiastun gry Need for Speed: Most Wanted:

- Zbliżamy się już do końca, więc czas na... Crysisa 3. Trailer i fragment rozgrywki możecie obejrzeć poniżej. Graficznie rewelacja, ale jeśli chodzi o rozgrywkę, to po prostu "kolejny futurystyczny FPS".

Zwiastun gry Crysis 3:

Fragment rozgrywki z gry Crysis 3:

Ci, którzy nie mogli obejrzeć konferencji Electronic Arts na żywo proponujemy zapis z E3:

Sprawdź, co się działo na konferencji Ubisoftu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje