Reklama

Dzisiejsze gry to śmieci

Nolan Bushnell, założyciel Atari i twórca Ponga, uważany jest za pioniera branży gier.

Obecnie nie zajmuje się już przemysłem elektronicznej rozrywki, jednak nie przestaje śledzić jego losów i, jak sam przyznaje, nie jest zadowolony z tego, co widzi.

"Dzisiejsze gry wideo sięgają dna. To zwykłe śmieci i przykro mi z tego powodu" - powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi Electronic Design. Nie wymienił przy tym żadnych konkretnych tytułów czy gatunków.

W dalszej części swojej wypowiedzi zdradził, dlaczego tak uważa. "Gry towarzyskie to to, czego obecnie brakuje [...] Kiedyś zasiadaliśmy z całymi rodzinami przy stole i razem graliśmy, obecnie większość gier wideo rozgrywana jest w samotności. Nie widzimy już mamy, taty, siostry i brata wspólnie zasiadających do gry powiedzmy w Monopoly".

Reklama

Warto dodać, że Bushnell obecnie zajmuje się rozbudowywaniem sieci restauracji uWink. Ich cechą charakterystyczną są stoliki z panelami dotykowymi, dzięki którym nie tylko można składać zamówienia, ale również oglądać trailery filmów czy bawić się prostymi gierkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu Bushnell chce przywrócić klimat wspólnej rodzinnej zabawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy