Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Duński pedofil szukał ofiar w World of Warcraft

Duńska policja aresztowała pedofila, który na swój teren łowiecki wybrał serwery World of Warcraft. Akt oskarżenia mówi o 25 ofiarach przestępcy.

Bezpieczeństwo dzieci w internecie jest tematem często poruszanym przez media. Jednak ostrzeżenia wydają się spływać po opiekunach, jak po kaczce. Kolejny przykład płynie z Danii, gdzie aresztowano 28-letniego pedofila, który wyszukiwał swoje ofiar w grze World of Warcraft.

Reklama

Mieszkaniec Kopenhagi został oskarżony o skłanianie do czynności seksualnych 25 chłopców w wieku od 12 do 16 lat. Wszystkie swoje ofiary znalazł podczas gry w World of Warcraft. W zamian za wirtualną walutę z gry i cenne przedmioty żądał nadesłania rozebranych zdjęć lub filmów. W komputerze zatrzymanego znaleziono 10 tysięcy zdjęć i 1200 filmów z dziecięcą pornografią. Nie wiadomo, czy lista ofiar nie jest większa.

Oskarżony przyznał się do otrzymywania zdjęć i filmów od ofiar, ale podkreśla, że nigdy nikogo, do niczego nie zmuszał. Pierwszy wyrok w tej sprawie kopenhaski sąd wyda już w przyszły piątek. Śledczy podkreślają, że większe zainteresowanie rodziców aktywnością swych pociech w sieci mogłoby zapobiec tej i podobnym sytuacjom.

Dowiedz się więcej na temat: oskarżeni | akt oskarżenia | pedofil | pedofila

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje