Dragon Age II - nowe informacje

W jednym z wywiadów projektant Dragon Age II opowiedział co nieco o systemie importu zapisanych stanów gry z oryginału.

Zdradził też, że w grze powróci Morrigan, a w trakcie rozgrywki ponownie trafimy do Pustki. W rozmowie z serwisem NowGamer Mike Laidlaw, główny projektant Dragon Age II, wyjaśnił, że możliwość importu podjętych decyzji z pierwowzoru jest niezwykle ważna.

"Zawsze widziałem Dragon Age'a, jako markę traktująco o więcej niż jednym bohaterze. Chodzi o cały zakres historii i świat oddziałujący na to, co się dzieje" - tłumaczy. "To nasze podejście i myślę, że import save'ów pozostaje temu wierny - wszystkie decyzje podjęte przez twojego Strażnika i osoby z nim podróżujące wpłyną na Dragon Age'a II. Wiesz, kto atakuje Ferelden, co się stało z krasnoludami, kto rządzi Orzammarem? Wszystkie te rzeczy znajdą swoje odbicie w Dragon Age'u II" - dodaje.

Reklama

Laidlaw poruszył także kwestię wiedźmy Morrigan - jednej z ciekawszych postaci uniwersum, która pojawiła się w ostatnim wydanym DLC, Witch Hunt. Okazuje się, że czarodziejka powróci w sequelu. "Historia Morrigan jeszcze się nie skończyła, nawet po wydaniu dodatku Witch Hunt i choć nie mogę zdradzić zbyt wiele, mogę powiedzieć, że w żadnym razie nie skończyła jeszcze z tym światem" - tłumaczy.

Projektant potwierdził również, że w grze powrócimy do Pustki - niezwykle ciekawego miejsca leżącego między jawą, a snem, zamieszkiwanym przez demony. Zarówno w pierwowzorze, jak i w dodatku Przebudzenie odwiedziliśmy tą tajemniczą lokację.

"W kwestii tego, jak ważna ona będzie, myślę, że znajdą się pewne bardzo krytyczne dla fabuły momenty związane z Pustką, ale nie chcę wdawać się w zbyt wiele szczegółów" - wyjaśnia.

CDA
Dowiedz się więcej na temat: projektant
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy