Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Doom 4 powinien zadowolić miłośników serii

Matt Hooper z id Software w rozmowie z Eurogamerem odpowiedział na pytanie, co tam słychać u Dooma 4.

Ze słów pracownika id wynika, że gra ma się bardzo dobrze, a fani serii powinni być nią zadowoleni. Hooper stwierdził radośnie, że gra "ma się świetnie, jest wspaniała".

Reklama

Skąd się wzięła owa świetność i wspaniałość? Ano stąd, że mimo prac nad Rage w id udało się stworzyć osobny zespół, który koncentruje się wyłącznie na Doomie 4.

"Mamy bardzo wielu utalentowanych ludzi i bardzo rozrośliśmy się jako firma. Ale jednocześnie byliśmy w stanie utrzymać ekipy pracujące nad Rage i Doomem 4 w osobności. Staramy się uczynić Rage najlepszą grą, jak to możliwe" - kontynuuje Matt Hooper.

"Ci goście wspierają nas w każdy możliwy sposób. I my się im tym samym zrewanżujemy. Zespół Dooma 4 zmierza we własnym kierunku. Robią coś, z czego fani Dooma będą zadowoleni" - dodaje Hooper.

W 2009 roku szef id Todd Hollenshead powiedział, że czwarty Doom nie będzie ani kontynuacją, ani restartem serii. Czym więc będzie Doom 4? Matt Hooper odpowiada: "Doom 3 był swoistym restartem. Doom 4 jest nieco inny, ale gdybym powiedział wam dlaczego, skopaliby mi dupę. Więc jednak muszę zostawić to w obecnym stanie".

"Doom 4 znajduje się w głębokiej fazie tworzenia. Ale wszystko, co widziałem w nowej grze, to klasyczny Doom, więc naprawdę nie martwię się, że ludziom gra się nie spodoba i zaczną o niej źle mówić. Nie chcemy robić z Rage Dooma z inną etykietką, tak samo jak Doom 4 nie będzie odmalowanym Rage. To byłoby złe" - poinformował Matt Hooper.

Oryginalny, ale nawiązujący do poprzednich odsłon. Czy takiego Dooma 4 chcą nasi czytelnicy?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje