Doctor Who podbije rynek gier

BBC planuje powrót do produkowania gier wideo. Jednym z pierwszych kandydatów do przeniesienia na konsole jest Doctor Who.

Doctor Who to legenda, która ciągnie się już od 47 lat. Najdłużej emitowany serial science-fiction na świecie. To postać, w którą wcieliło się już 11 aktorów. To najchętniej oglądany show w Wielkiej Brytanii, który potrafi przyciągnąć przed ekrany połowę jej mieszkańców. Teraz legenda ma szansę trafić do świata wirtualnej rozrywki. Wszystko za sprawą BBC, które planuje ponowne otwarcie działu zajmującego się produkcją gier.

W roku 2005 BBC zamknęło dział Multimedia. Powodem były spadające przychody. Jednak wraz z olbrzymią popularnością nowych i wznawianych seriali rozważane jest ponowne zaangażowanie stacji w produkcję gier. Jak łatwo się domyśleć, na pierwszy ogień pójdzie Doctor Who, który w tym roku doczeka się premiery 5 sezonu jego nowych przygód.

Reklama

Dave Anderson z BBC powiedział: Prowadzimy szereg interesujących rozmów dotyczących pomysłów związanych z Doctor Who, które wzajemnie się uzupełniają - gry na konsole, wirtualne światy i inne produkty.

Pomysły, które rozpatrujemy są z zupełnie różnych dziedzin, częściowo się przenikających, ale skierowane do różnych grup i dostarczających różnego rodzaju przeżyć. Widzowie Doctor Who, którzy kochają ten serial, oczekują różnorodnych doznań z nim związanych. Pula pomysłów sięga 47 lat wstecz. Naszym celem jest odpowiednie zagospodarowanie i zaspokojenie oczekiwań zarówno starszych, jak i młodszych odbiorców.

Więcej informacji na ten temat ma pojawić się w poniedziałek. Z pewnością będziemy uważnie śledzić temat.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: legenda | BBC | The Who
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy