Reklama

Digits: Nadchodzi następca Kinecta?

Microsoft kombinuje ostatnio z technologiami prosto z książek i filmów sci-fi... i chwała im za to!

Wczoraj w sieci pojawił się film prezentujący Digits: bransoletkę monitorującą ruchy dłoni noszącego i pozwalającą na przeniesienie ich w trójwymiarową rzeczywistość wirtualną. I nie tylko to.

Bransoletka nazywana prawdopodobnie tymczasowo Digits tworzy trójwymiarowy model ręki noszącego ją człowieka w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można korzystać ze swojego smartfona i tabletu w sposób bardziej "naturalny" (a może wręcz przeciwnie?), a także grać w gry, czy "komunikować" się z telewizorem.

Udostępnione demo, które prezentuje możliwości tej technologii nie zachwyca - opisuje sposób, w jaki korzystając z czujników podczerwieni, Digits tworzy model dłoni, jak zbiera dane i jak je przekazuje.

Reklama

Ciężko jest patrząc na ten sklejony bez fajerwerków film wpaść na jakiekolwiek - wybaczcie mój francuski - rewolucyjne zastosowania nowej technologii Microsoftu, ale lider projektu David Kim podkreśla jedną z jego najważniejszych cech: "Sensor Digits nie opiera się i nie polega na zewnętrznej infrastrukturze, co znaczy że jego użytkownicy nie są przywiązani do jednego miejsca. Mogą korzystać z niego przemieszczając się pomiędzy pokojami, czy biegając po ulicy".

Jest to o tyle kluczowe, że istniejące dotychczas (albo zapowiedziane) technologie tego typu wymagają jakiegoś zewnętrznego sprzętu, który rozpoznawałby ruchy dłoni użytkownika. Kontroler do Wii potrzebuje SensorBara, podobnie PS Move, a i reklamowany niedawno Leap korzysta z miniaturowego przedmiotu stawianego przed monitorem.

Digits jak na razie nie działa bezbłędnie - nie potrafi wykryć skrzyżowanych palców - ale jego twórcy bronią się tym, że prototyp stworzono niejako "na kolanie", z dostępnych bez problemu części.

Model, który mógłby trafić do sprzedaży wyglądałby więc oczywiście o wiele ładniej, oferował o wiele więcej i reklamowany byłby w rzeczywiście interesujący sposób. Zobaczcie zresztą sami, jak prezentuje się Digits w wersji alfa.

Film prezentujący projekt Digits:

Delta Six: Fragowanie w Call of Duty prawdziwym karabinem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje