Diablo III ukończone w... 12 godzin i 39 minut

W zasadzie można się było tego spodziewać. Jeden z graczy, którzy kupili Diablo III podczas nocnej premiery, zdążył już ukończyć główny wątek fabularny.

W serwisie NeoGAF pojawiło się doniesienie, że Diablo III zostało ukończone, zanim jeszcze minęła doba od premiery hitu Blizzarda. "Szczęśliwcem", który jako pierwszy obejrzał outro, okazał się być użytkownik o nicku "Yoshichan".

Niestety, nie wiemy, skąd pochodzi wspomniany "Yoshichan", wiemy natomiast, że Diablo III ukończył on Barbarzyńcą na 32. poziomie doświadczenia.

Jak się okazało, nie taki diabeł straszny, jak go malowali. Przejście gry zajęło "Yoshichanowi" dokładnie 12 godzin i 29 minut. Ciekawe, czy hardkorowy gracz próbował już osławionego poziomu trudności o nazwie Inferno?

Reklama

Światowa premiera Diablo III miała miejsce z 14 na 15 maja dokładnie o północy. Blizzard podał, że już w przedsprzedaży zamówiono ponad dwa miliony egzemplarzy na całym świecie. Imprezy z okazji premiery cieszyły się ogromnym zainteresowaniem we wszystkich większych miastach, przyciągając tysiące koczujących pod sklepami miłośników Diablo. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że na nową odsłonę jednej z najsłynniejszych serii gier wideo wszech czasów musieliśmy czekać aż 12 lat, takie reakcje nie dziwią.

Niedawno informowaliśmy, że Blizzard poważnie rozważa wydanie edycji konsolowej "najbardziej oczekiwanej gry dekady". Nie byłaby to żadna rewolucja, jeśli weźmiemy pod uwagę, że pierwsza odsłona serii trafiła na konsolę PlayStation jeszcze w 1998 roku.

Z całą pewnością natomiast sprzedaż Diablo III poszybowałaby ostro w górę. Być może spekulacje "Zamieci" w kwestii wydania "trójki" na konsole siódmej generacji mają swoje źródło właśnie w finansach spółki, która złote lata ma już dawno za sobą (a konkretnie w okresie największej popularności World of Warcraft).

Diablo III: Po 12 latach czekania nadszedł sądny dzień!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ukończenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy