Diablo dla miłośników słodyczy

Zapamiętaj ten tytuł! Choć Bastion to gra, którą dopiero co zapowiedziano, zapowiada się na jedną z ciekawszych niezależnych gier action-RPG w produkcji.

Nawet jeśli momentami, jest tak cukierkowa, jak krówki polane karmelem... Bastion to dzieło studia Supergiant Games, pokazywane na dobre po raz pierwszy na trwającej właśnie imprezie PAX. Będzie to gra typu action-RPG, czyli trochę akcji, trochę rozwijania postaci, trochę wielowątkowej fabuły, wszystko połączone w całość ręcznie rysowaną grafiką.

Jedną z ciekawszych cech gry ma być postać narratora, na bieżąco komentującego wydarzenia zachodzące na ekranie i działania gracza. Trochę kojarzy się to z Bard's Tale, trochę przypomina relację telewizyjną z meczu piłki nożnej, na pewno zaś jest ciekawym pomysłem na wprowadzenie czegoś świeżego do gatunku RPG. Tym bardziej, że komentarze te są całkiem dowcipne i profesjonalnie nagrane.

Reklama

Głównym bohaterem gry jest The Kid, którego zadaniem jest znalezienie przyczyny, dla której jego świat dosłownie rozpadł się na kawałki. Walka - nieodłączny element tego typu gier - będzie rzeczywiście "action", bowiem w repertuarze ruchów herosa, poza ciosami są też uniki, skoki, obroty, itd. Poza tym w grze pojawi się również element odbudowywania zniszczonego świata - przywrócone budynki dadzą możliwość produkowania napojów leczniczych, modyfikowania broni, zbroi, itd.

Ciekawa informacja to ta, że kreatywnym szefem projektu został Greg Kasavin, współtwórca potęgi GameSpotu, jednego z największych na świecie serwisów growych, legenda amerykańskiego dziennikarstwa poświęconego interaktywnej rozrywce.

Data premiery? Lato 2011. Platformy? Na razie mowa tylko o PC.

Zwiastun gry Bastion:

CDA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy