Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dead Island 2 powstaje w studiu Yager?

Od razu zastrzegamy - to nie jest prawda. Ale coś w tych doniesieniach może być. W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje, z których wynika, że nad sequelem Dead Island miałby pracować nie wrocławski Techland, a... twórcy Spec Ops: The Line ze studia Yager.

Niemieckie wydanie serwisu IGN, powołując się na zaufane źródło w studiu Yager, twierdzi, że kolejną grą tej ekipy jest produkcja osadzona "w tropikalnych klimatach", która "może być Dead Island 2".

Reklama

Szybko zdementowali tę plotkę przedstawiciele Deep Silver, choć... nie w 100%.

"Nie pracujemy z Yager nad Dead Island 2, nie mamy też zawartego żadnego kontraktu z tym studiem związanego z jakimkolwiek innym projektem" - wyjaśnił Gudi Eickmeyer, dyrektor ds. rozwoju w firmie w rozmowie z serwisem IGN.

"Yager i Deep Silver bardzo blisko ze sobą współpracują, opierając się zarówno na osobistych, jak i zawodowych relacjach pomiędzy firmami. Jest szansa, że w pewnym momencie będziemy współpracować nad jakimś tytułem - nie wykluczam też możliwości, że może nim być gra związana z serią Dead Island. Mamy ogromny szacunek do tej ekipy, zdecydowanie pokochaliśmy, to co widzieliśmy do tej pory w Spec Ops i ciągle rozmawiamy o potencjalnych możliwościach współpracy. Nie negocjujemy jednak niczego, co wyjaśniałoby takie plotki, a Dead Island 2 nie znajduje się ani w fazie projektowania, ani w produkcji u żadnych innych partnerów" - dodaje Eickmeyer.

Warto pamiętać, że prawa do marki posiada Deep Silver i teoretycznie może z nimi zrobić co chce. Nawet odsunąć Techland od produkcji sequela. Ciekawe, czy wtedy nie powtórzyłaby się historia z Risenem/Gothikiem?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje