Reklama

DayZ: Zabijaj i zarabiaj w fanowskim modzie

Nie ma nic lepszego niż łączenie przyjemnego z pożytecznym i zarabianie pieniędzy na graniu. Z takiego założenia najwyraźniej wyszli twórcy fanowskiej modyfikacji do moda DayZ...

...tak, dobrze przeczytaliście - mod moda, która pozwala graczom zarabiać pieniądze na zabijaniu zombie i innych użytkowników. Pomysł na nią narodził się w dość nietypowy sposób...

Bounty to stworzony przez fanów tryb rozgrywki do DayZ, który umożliwia graczom zarabianie pieniędzy w trakcie zabawy. Zadanie jest proste: trzeba robić to, co zazwyczaj, czyli zabijać przeciwników.

Uwaga jednak - przystąpienie do rozgrywki nie jest darmowe. By dostać się na serwer z Bounty użytkownicy muszą wpłacić wpisowe - od 5 do 20 dolarów. Im więcej zapłacimy, tym większą sumę zarobimy. W tej chwili za zabicie innego gracza dostaniemy 5 centów, stawka na zombie to z kolei 10 centów, a na bandytę - 25 centów.

Reklama

Czasem można natknąć się na cele specjalne, warte znacznie więcej - od 3 dolarów wzwyż. Zgromadzone pieniądze są przelewane za pośrednictwem PayPala. Rozgrywka toczy się na zmodyfikowanej wersji mapy Chernorus.

Jak przyznaje w rozmowie z PC Gamerem Jake Stewart, główny projektant trybu Bounty, pomysł na modyfikację pojawił się... w czasie jednej z popijaw spędzonych przy grze w DayZ. Początkowo on i jego koledzy postanowili pomagać innym graczom, ale okazało się to nudnym zajęciem. Postanowili więc zabijać każdego, kogo spotkają - Stewart założył się nawet z innymi o to, czy będą w stanie go wyeliminować. I tak narodził się pomysł na Bounty.

Xbox 360 spóźniony w tym kraju o... siedem lat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama