Reklama

Czy polska strzelanka podbije USA?

Polskie gry cieszą się na Zachodzie coraz większą popularnością. Jedna z rodzimych produkcji została właśnie wydana w Stanach Zjednoczonych w rozszerzonej wersji. Czy przypadnie do gustu naszym braciom zza oceanu?

Chodzi o strzelankę Hard Reset, która została wydana po ubiegłorocznych wakacjach. Teraz jej wydawca, firma Kalypso, ogłosił, że w amerykańskich sklepach ukazała się właśnie jej rozszerzona wersja.

Co twórcy Hard Reset przygotowali dla Amerykanów, czego nie przygotowali dla Europejczyków? Oto największe nowości:

- cztery nowe typy przeciwników,

- nowy boss,

- pięć nowych etapów w kampanii dla pojedynczego gracza (mają wystarczyć na trzy dodatkowe godziny zabawy),

- dwa nowe poziomy dla trybu Survival,

- poprawiona grafika.

Czy to wystarczy, aby zainteresować Amerykanów? Okaże się niebawem. Cena rozszerzonej wersji Hard Reset wynosi niespełna 30 dolarów, czyli wcale nie tak mało.

Reklama

Hard Reset to gra opracowana przez studio Flying Wild Hog, w którym pracują byli autorzy takich produkcji, jak Wiedźmin czy Painkiller. Nie udało jej się niestety zdobyć takiej popularności, o jakiej marzyli twórcy. Średnia ocen w portalu Metacritic wyniosła 73/100.

W naszej recenzji Hard Reset otrzymał notę 7/10. W jej podsumowaniu autor napisał: "Hard Reset to prosta, oldschoolowa strzelanka, pozbawiona trybu multiplayer, z kampanią dla pojedynczego gracza, która zapewni ci kilka godzin solidnej rozrywki. Nie oczekuj cudów, to na pewno nie jest drugi Painkiller, ale na pewno warto w produkcję Flying Wild Hog zagrać. I poleciłbym ci jej kupno już teraz, gdyby nie jej cena. Gra kosztuje niecałe 80 złotych, czyli nie tak dużo, ale jak przypomnę sobie cenę Painkillera z dnia premiery, to... Dlatego radzę sobie wcześniej przemyśleć ten zakup".

Alan Wake: Nowe informacje o sprzedaży

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy