Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Crysis nie dla posiadaczy tej konsoli

Cevat Yerli z Cryteka zdecydowanie zaprzeczył pogłoskom, jakoby studio pracowało nad Homefrontem 2 oraz Crysisem 3 w wersjach na Wii U. Handheld Sony również ucierpi.

Szef Cryteka - studia, dzięki któremu świat ujrzał pierwszą i drugą odsłonę Crysisa oraz Far Cry - zasmucił włodarzy japońskich koncernów. Stwierdził, że gry znakomitej firmy deweloperskiej nie trafią ani na Wii U, ani na PlayStation Vitę.

Reklama

Co ciekawe, Crytek zamierza wspierać następcę Wii, tyle że pod względem technologicznym. Oznacza to ni mniej, ni więcej, a tyle, że gry wykorzystujące autorski silnik Cryteka - CryEngine - pojawią się w wersjach na Wii U, ale odpowiedzialne za nie będą studia, które wykupią licencje na wykorzystywanie osławionego silnika.

Zgodnie ze słowami Yerliego, posiadacze Wii U z całą pewnością nie uruchomią na swojej konsoli Crysisa 2, ani tym bardziej sequela pierwszoosobowego shootera Homefront, nad którym obecnie pracuje Crytek.

Przy okazji, Yerli powiedział także w wywiadzie dla niemieckiego serwisu Golem, że firma nie planuje również żadnych tytułów na Vitę. "PlayStation Vita jest dla nas zbyt niepewną dla nas platformą" - stwierdził.

"Osobiście uważam, że Vita jest szalenie atrakcyjną konsolką, prywatnie świetnie się dzięki niej bawię. Jeśli jednak spojrzymy na zagadnienie z perspektywy biznesowej, dojdziemy do wniosku, że na nasze zaangażowanie jest już odrobinę za późno" - podsumował szef studia.

E3 2012: Konferencja Electronic Arts

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje