Reklama

Codemasters pracuje nad nową marką wyścigów

Specjaliści od gier wyścigowych, studio Codemasters właśnie szuka osób do pracy. Będą oni tworzyć całkiem nową markę.

Tak wynika z ogłoszenia, które pojawiło się na oficjalnym profilu Facebook studia Codemasters. Poszukiwani są między innymi programiści, którzy będą odpowiedzialni za nowy projekt. W sumie zatrudnione ma zostać dodatkowo cztery osoby. Niestety szczegółów dotyczących tajemniczej gry nie podano, wiadomo jedynie tyle, że będzie to "nowa marka wyścigów".

Codemasters swoją przygodę z wyścigami zaczęło już w 1994 roku za sprawą popularnej gry Micro Machines, która pokazywała jadące auta z góry. Kilka lat później pojawiła się seria TOCA, okrzyknięta jednym z najlepszych symulatorów wyścigowych. Do tej pory istnieje w nieco zmienionej formie pod nazwą Race Driver: GRID (druga odsłona GRID ma zostać wydana w przyszłym roku).

Reklama

Codemasters to jednak nie tylko TOCA, ale też przede wszystkim znakomita seria gier wyścigowych traktujących o rajdach samochodowych, czyli Colin McRae Rally. Większość graczy to studio powinno kojarzyć właśnie z wymienionym tytułem. Obecnie po tragicznej śmieci słynnego rajdowca, seria ta nieco się zmieniła. Przede wszystkim Codemasters zdecydowało się na nową nazwę, czyli DIRT. Nasza redakcja zdecydowanie poleca jej trzecią odsłonę.

"W ogólnym rozrachunku DiRT 3 to pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów rajdów samochodowych. Ma znakomity model jazdy, który zresztą można modyfikować w zależności od własnych preferencji i umiejętności. Do tego cała gra rewelacyjnie prezentuje się od strony wizualnej i ma sporą ilość ciekawych trybów rozgrywki. Jeśli więc szukacie dobrej gry rajdowej, to obecnie nie ma nic lepszego na rynku" - tak o grze pisze w podsumowaniu nasz recenzent.

Jednak rajdy samochodowe i wyścigi na torze to nie wszystko co oferuje Codemasters. Dwa lata temu zabłysnęli nową serią traktującą o Formule 1. Idąc za ciosem we wrześniu ma się pojawić trzecia część, czyli F1 2011.

Biorąc pod uwagę spory dorobek na polu gier wyścigowych, możemy liczyć na to, że Codemasters nie zawiedzie jeśli chodzi o swoją nową markę. Tylko pytanie, czego tym razem możemy się spodziewać? Jeśli chodzi o sporty motorowe to producent ten nie stworzył jeszcze gry o motocyklach. Może więc szykuje się godny konkurent dla okupujących rynek SBK i MotoGP?

Przeczytaj także recenzję najnowszej odsłony serii DiRT 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje