Reklama

Co z grą Dreamfall: Chapters?

Dreamfall: Chapters, czyli epizodyczna kontynuacja słynnej serii gier przygodowych studia Funcom, niestety nie pojawi się szybko.

Brak nowych informacji na temat projektu ma przyczynę w tym, że developer skupia się teraz na innych tytułach, takich jak Age of Conan i The Secret World.

Minął już ponad rok od pierwszego wspomnienia przez studio Funcom, że kontynuacja serii The Longest Journey zostanie wydana w formie ściąganych z Internetu epizodów. O grze Dreamfall: Chapters - bo tak nazywa się ten projekt - jest jednak cały czas bardzo, bardzo cicho. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Age of Conan, i inne tytuły, które okazują się być dla developera ważniejsze. "Dreamfall: Chapters i marka The Longest Journey nie są teraz na szczycie listy priorytetów Funcomu" - napisał na swoim blogu jeden z twórców serii, Ragnar Tornquist. Wspomniał o tym, że niedawno uruchomiony wirtualny świat Hyborii potrzebuje ciągłej, rozbudowanej opieki, a przecież firma pracuje jeszcze nad wersją gry na Xboksa 360, kolejnym MMO - The Secret World i "innymi tytułami w różnych etapach tworzenia". Przygody April Ryan jednak na pewno nie zostały porzucone, jedynie odłożone na jakiś czas na bok. Kiedy będzie im dane powrócić - na razie nie wiadomo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy