Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Chcą zrewolucjonizować granie przez sieć

Activision i Electronic Arts rozbudowują swoje usługi sieciowe już od dawna. Teraz akcent na nie zamierza postawić firma, której byście o to nie posądzali.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, LucasArts zamierza wprowadzić usługi, które "zrewolucjonizują branżę", a dokładnie rozgrywkę przez sieć. Póki co nie wiadomo, na czym miałyby one polegać, ale takie zapowiedzi w ustach przedstawicieli tej firmy brzmią niezwykle ciekawie.

Reklama

"LucasArts buduje usługi sieciowe i infrastrukturę na ogromną skalę, aby wesprzeć zupełnie nowy sposób rozgrywki sieciowej, który ma zrewolucjonizować branżę" - czytamy w ogłoszeniu o pracę, opublikowanym przez LucasArts.

Firma poszukuje osób na stanowiska inżyniera grafiki oraz starszego inżyniera narzędzi. Kandydaci powinni mieć doświadczenie w kwestii tworzenia filmowych doświadczeń. W ogłoszeniu LucasArts wspomina o konsolach nowej generacji.

Czas na hipotezę. Najbardziej wiarygodnie brzmi ta o tym, iż LucasArts przygotowuje platformę przypominającą usługę Waypoint dla Halo albo Call of Duty Elite. Byłby to sieciowy portal - pozwalający na tworzenie rozgrywek, szukanie parterów do zabawy, budowanie społeczności, pobieranie dodatków - który współpracowałby z najnowszymi sieciowymi grami LucasArts.

Tą pierwszą, z która miałaby być wspierana przez platformę, mógłby być Star Wars: Battlefront 3. Trzecia odsłona serii sieciowych strzelanek, rozgrywających się w uniwersum "Gwiezdnych wojen", została już prawie zapomniana, ale ostatnio w sieci pojawia się coraz więcej plotek na jej temat. Podejrzewa się, że LucasArts może ją wkrótce oficjalnie zapowiedzieć.

USA: Bestsellery w styczniu - jest gorzej niż w 2004

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje